سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  15:02

وزیر خارجه انگلیس خواستار ازسرگیری پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- وزیر خارجه انگلیس در گفتگوی تلفنی با نخست وزیر عراق خواستار لغو فرمان وی در مورد ممنوعیت پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان و ازسرگیری این پروازها شد.

 

به گزارش کردپرس، رسانە های اقلیم کردستان از جمله شبکه تلویزیونی ان. آر. تی، گزارش دادند که سایت رسمی سفارت انگلیس در عراق از گفتگوی تلفنی میان  بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس با حیدر عبادی نخست وزیر عراق خبر داده است.

طبق خبر جانسون در این گفتگوی تلفنی، خواستار لغو فرمان عبادی در مورد ممنوعیت پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان و ازسرگیری این پروازها و همچنین گسترش گفتگوهای میان اربیل و بغداد برای حل اختلافات، شده است

گفتگو در مورد انتخابات آتی در عراق و همایش بازسازی عراق در کویت، به عنوان دیگر موضوعات گفتگوی جانسون و عبادی اعلام شده  و اشاره شده که وزیر خارجه انگلیس بر توسعه هرچه بیشتر بخش خصوصی در عراق تأکید کرده است.

با وجود اینکه این گفتگوی تلفنی هفته گذشته انجام شده و حیدر عبادی نیز خبر آن را در صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرد، اما هیچ اشاره ای به گفتگو در مورد پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم کردستان، در این تماس تلفنی، نکرد.

عبادی در واکنش به برگزاری رفراندوم استقلال اقلیم کردستان که در 25 سپتامبر 2017 برگزار شد، اقدام و وضع تحریم های اقتصادی و سیاسی علیه اقلیم کرده و از جمله پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم را ممنوع اعلام کرد و سهم اقلیم کردستان از بودجه عمومی عراق را از 17 درصد، به 12.67 درصد کاهش داد.