سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  21:39

آغاز بارش های رگباری در ایلام از عصر سه شنبه/ هشدار های سازمان هواشناسی به مردم

سرویس ایلام- مدیر گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام از آغاز بارش های رگباری در این استان از عصر روز سه شنبه خبر داد و گفت این بارش ها در استان شم گیر خواهد بود.

مجتبی میهن پرست در گفتگو با خبرگزاری کردپرس گفت: براساس پیش بینی های هواشناسی اواخر این هفته و از روز سه شنبه شاهد بارندگی های مطلوبی در نقاط مختلف این استان خواهیم بود.
وی افزود: با این حال شدت این بارش ها بیشتر در مناطق شرق و شمال استان خواهد بود و میزان بارش ها در مناطق گرمسیری و جنوب استان قابل توجه نخواهد بود.
میهن پرست آبگرفتگی معابر، وزش باد شدید و لغزندگی جاده ها را از پیامدهای این سامانه بارشی عنوان کرد و گفت: ورود گرد و غبار به هوای استان به دنبال وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.
هشدار سازمان هواشناسی برای بارش های ایلام
مدیر گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی ایلام همچنین گفت: سامانه بارشی دیگری از روز جمعه وارد هوای این استان خواهد شد که میزان بارش های آن چشم گیرتر از بارش های روز سه شنبه و چهارشنبه خواهد بود.
میهن پرست افزود: این سامانه بارشی تا روز یکشنبه در هوای این استان استقرار خواهد داشت و پیش بینی می شود شاهد بارش های قابل توجهی در اواخر بهمن ماه در این استان باشیم.
اداره کل هواشناسی استان ایلام همچنین با توجه به استقرار سامانه بارشی در روزهای سه شنبه و چهار شنبه با صدور اخطاریه ای نسبت به پدیده ی رعد و برگ،وزش شدید باد و بارش برف هشدار داد.
در این اخطاریه نسبت به خودداری از چرای دام در ارتفاعات،آب گرفتگی معابر و اختلال در رفت و آمد مردم،پرهیز از اتراق در کنار رودخانه ها و محل گذر سیل و همچنین افت کیفیت هوا هشدار داده شده است.