سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  19:00

معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی :

از هرگونه تماس با لاشه پرندگان خودداری کنید

سرویس آذربایجان غربی-  معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: در صورت مشاهده لاشه پرندگان از هر گونه تماس با آن خوداری شود.

به گزارش کردپرس، حجت حباری روز سه شنبه (24 بهمن ماه) در جمع خبرنگاران گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور با سویه های متفاوت و خطرناک مشاهده و شناسایی شده است .

وی گفت : از هم استانی های عزیز درخواست می گردد تا از هر گونه تماس با پرندگان وحشی در محیط های طبیعی جداً پرهیز نمایند.

جباری از کلیه هموطنان به ویژه مردم دوست دار محیط زیست این استان دعوت نمود به منظور حفظ و حراست محیط های طبیعی و همچنین جلوگیری از سرایت بیماری در آذربایجان غربی در صورت مشاهده هر گونه لاشه و یا مرگ و میر غیر طبیعی پرندگان مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی با شماره تماس (8- 33827706 ) اطلاع دهند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایحان غربی گقت: استان آذربایجان غربی با دارابودن زیستگاههای فراوان آبی از جمله استانهایی است که هر ساله با شروع فصل مهاجرت پرندگان تعداد قابل توجهی پرنده به استان مهاجرت نموده و در تالابهای استان زیست می کنند و با توجه به اینکه برخی از پرندگان مهاجر بعنوان مخزن انتقال ویروس آنفلوآنزا عمل می نمایند، لذا توصیه می شود از هر گونه شکار پرندگان و یا تماس مستقیم با آنها جداً پرهیز شود.

وی گفت: شکار پرندگان در سالجاری در استان آذربایجان غربی ممنوع بوده و با متخلیفن نیز طبق مقررات برخورد خواهد شد.