سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 24 بهمن  ::  19:10

شهردار ارومیه :

تراموای شهری ارومیه در سال 97 کلنگ زنی می شود

سرویس آذربایجان غربی- شهردار ارومیه اعلام کرد: با تامین منابع مالی ارزان قیمت، ترموای شهری ارومیه در سال 97 کلنگ زنی  و وارد فاز اجرایی   می شود. 

به گزارش کردپرس، محمد حضرت پور، شهردار ارومیه با بیان اینکه تراموای شهری ارومیه در راستای توسعه حمل و نقل عمومی برای افق 1404 پیش بینی شده است در جمع خبرنگاران افزود:  این پروژه با تامین منابع مالی ارزان قیمت تا سال 1400 برای استفاده شهروندان مورد بهره برداری قرار می گیرد .

وی با اشاره به راه اندازی تراموای شهری به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهری مدیریت شهری، بیان کرد:  مطالعات اجرای تراموی شهری ارومیه به اتمام رسیده است و به دنبال تامین منابع ملی بریا راه اندازی و مذاکره با سرمایه گذارهای مختلف مالی هستیم.

شهردار ارومیه با  بیان اینکه برای راه اندازی تراموای شهری، شرکتهای  دارای صلاحیت فنی مشخص شده است، گفت:  برای راه اندازی تراموا  دنبال سرمایه گذاری  هستیم که  از کارکرد خود تراموا  درآمد ایجاد کند و در صورت نبود سرمایه گذار داخلی به دنبال  تامین کننده های مالی خارجی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای راه اندازی تراموا 400 میلیارد تومان است، بیان کرد:  با مشخص سرمایه گذار، در سال 97 کلنگ زنی تراموا برای اجرا  آغاز و تا سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید .

شهردار ارومیه در ادامه با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی ، اظهار کرد: با توسعه حمل و نقل عمومی خواهیم توانست  سهم حمل مسافر درون شهری توسط ناوگان حمل و نقل  را از  35 درصد به 50 درصد ارتقا دهیم.