سرویس استان‌ها
آخرین خبرهای استان‌ها
انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  08:45

تاخیر ۵ ماهه در اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزان

سرویس ایران- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس ، گفت: این نوع نگاه دولت به مسائل و تاخیر در اعلام نهایی قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم نشان می‌دهد که نسبت به مسائل اساسی کشور و ملت بی‌تفاوت است.

به گزارش کردپرس، علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص عدم اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بعد از گذشت چند ماه از موعد مقرر، اظهار داشت: حداقل‌ عامل میزان رضایت‌مندی کشاورزان مشخص یودن تکلیف آنها است، متاسفانه با وجود تمام تذکر‌ها و توصیه‌ها به اعضای هیات دولت در زمینه بحث اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی مخصوصا گندم به‌عنوان یک محصول استراتژیک تا کنون قیمت‌ها اعلام نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی جلس شورای اسلامی با بیان اینکه عدم اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی بعد از گذشت حدود پنج ماه از موعد مقرر موجب سردرگمی کشاورزان شده است، گفت: دولت باتوجه نیاز حداقلی جدیت در امور قیمت‌های خرید تضمینی را اعلام کند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدیریت اینگونه مسائل توسط دولت کار سختی نیست، ادامه داد: این نوع نگاه دولت به مسائل و تاخیر در اعلام نهایی قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم نشان می‌دهد که نسبت به مسائل اساسی کشور و ملت بی‌تفاوت است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: این نوع نگاه دولت و بی‌تفاوتی به مسائل اساسی در موارد مختلف از جمله اعلام قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به نفع دولت و ملت نیست.