سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  10:34

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان خبر داد:

تشکیل تعاونی ‌های گیاه درمانی با تضمین خرید محصول در کردستان

سرویس کردستان- مدیر کل ‌تعاون،کار و رفاه اجتماعی ‌کردستان خواستار انعقاد تفاهم نامه اجرایی با تعاونی ۳۲۰ گیاه درمانی شفای سنندج شد و گفت: براساس این تفاهمنامه باید در روستاها و مناطقی از استان که پوشش گیاهان از نوع دارویی ‌دارند تعاونی های گیاه درمانی تشکیل شود.

به گزارش  کرد پرس، برهان صلواتی در نشست کارگروه توسعه مدیریت این اداره کل خواستار انعقاد تفاهمنامه اجرایی با تعاونی ۳۲۰ گیاه درمانی شفای سنندج شد و گفت: براساس این تفاهمنامه باید در روستاها و مناطقی از استان که پوشش گیاهان از نوع دارویی دارند تعاونی های گیاه درمانی تشکیل شود.

وی گفت: بر اساس این تفاهمنامه نه تنها محصولات این تعاونی‌ها از سوی گیاه درمانی شفا باید بصورت تضمینی خریداری شود بلکه نیاز است تمهیدی اندیشیده شود تا فرآوری و تولید داروی تهیه شده از طریق این گیاهان نیز به خود روستاییان واگذار گردد.

صلواتی، سیاست های اشتغالزایی و فقرزدایی به ویژه ریشه کن کردن فقر مطلق را اولویت برنامه های حال حاضر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و یادآور شد: باید اشتغال و سرمایه گذاری را به عنوان دغدغه رهبر و مجموعه مسولان کشوری و استانی؛ اولویت نخست برنامه ریزی های خود قرار دهیم. وی در همین راستا خواستار پرهیز از حاشیه سازی ها و کمک به ارتقاء جایگاه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان شد و گفت: کار در حوزه اشتغال جوانان نیازمند تلاش شبانه روزی و پرداختن به امور واقعی است.