سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  11:22

68 تیم جورابین آذربایجان غربی در پیرانشهر باهم به رقابت پرداختد

  سرویس آذربایجان غربی_ تیم جورابین " بناری قندیل " به مقام قهرمانی مسابقات جورابین گرامیداشت دهه فجر در شهرستان پیرانشهر دست پیدا کرد.

 

کمال آغایاری، رئیس هیئت روستایی و عشایری پیرانشهر در حاشیه مراسم اختتامیه این دوره از رقابت ها به خبرنگار کردپرس گفت: مسابقات بومی و محلی " جورابین" همانند سنوات گذشته و به مناسبت گرامیداشت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امسال نیز با شور و هیجان چشمگیری برگزار شد.

وی ادامه داد: دراین دوره از رقابتها 68 تیم از شهرها و روستاهای مختلف استان آذرباجانغربی در 16 گروه بزرگسالان و همچنین 10 تیم نوجوانان و جوانان در 2 گروه جداگانه به مدت 10 شب باهم دیگر به رقابت پرداختند.

آغایاری اضافه کرد: هدف ا برگزاری این مسابقات زنده نگه داشتن آداب و رسومات سنتی، بومی و محلی است که ریشه در فرهنگ یک ملت دارد و خوشبختانه هر سال شاهد حضور چشمگیرتر علاقمندان و بویژه نسل جوان هستیم که نوید بخش پویایی و زنده بودن فرهنگ بومی یک ملت دارد.  

 رئیس هیئت روستایی و عشایری پیرانشهر تصریح کرد، در شب پایانی این رقابت ها که سه شنبه شب ( 24 بهمن ) در محل سالن ورزشی انقلاب پیرانشهر و با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان پیرانشهر، جمعی از رؤسای هیئت های ورزشی شهرستان و مسؤل کمیته اجرایی مسابقات "جورابین" در شهرستان پیرانشهر برگزار شد، و پس از اعلام نتایج بدست امده از سوی کمیته داوران مسابقات، در رده بزرگسالان تیم "جورابین" "بناری قندیل" موفق شد به مقام اول مسابقات دست پیدا کند و تیم های " خاله مامه" و تیم " بروا جلدیان" به ترتیب به عناوین دوم و سوم دست پیدا کنند.

همچنین در رده جوانان و نوجوانان هم به ترتیب تمیهای " جوانان شیناوی"  ، " جوانان سرداری لاجان" و " جوانان کلە کین" رتبه های اول تا سوم این دوره از مسابقات را کسب کردند.

در پایان با اهداء حکم قهرماني و تندیس مازووی زرین بهمراه جوایز نفیس از برترین های این دوره از رقابتها تجلیل شد.