انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  12:56

فشارهای بغداد مانع اصلی سرمایه‌گذاری خارجی در اقلیم کردستان است

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از اعضای هیئت اقلیم کردستان در همایش بازسازی عراق در کویت تأکید کرد که شمار بسیاری از شرکت‌های خارجی خواهان سرمایه‌گذاری و فعالیت در اقلیم کردستان هستند، اما فشارهای بغداد و ممانعت از پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم مانع اصلی این سرمایه‌گذاری است.

 

به گزارش کردپرس، عبدلباری زیباری نماینده کرد مجلس عراق و رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس که به عنوان عضو هیئت اقلیم کردستان در همایش بازسازی عراق در کویت شرکت کرده است، به سایت خبری SNN گفت که بسیاری از شرکت های خارجی در این همایش آمادگی و علاقه خود را برای سرمایه‌گذاری و فعالیت در اقلیم کردستان اعلام کرده اند و پیش‌بینی می شود، پس از این همایش بسیاری از این شرکت ها در اقلیم فعالیت خود را آغاز کنند و اقتصاد و تجارت در اقلیم وارد مرحله ای جدید شود.

وی افزود که فشارها و تحریم های دولت عراق علیه اقلیم کردستان و به ویژه تصمیم بغداد در مورد ممنوعیت پروازهای خارجی در فرودگاه‌های اقلیم، مانع اصلی بر سر راه این سرمایه‌گذاری های خارجی و فعالیت شرکت ها در اقلیم است.

همچنین تأکید کرد که جذب سرمایه‌گذاری های بیشتر و پروژه و طرح های بازسازی و عمرانی از کشورها و شرکت های حاضر در همایش به فعالیت و تلاش هیئت اقلیم در همایش بازسازی عراق بستگی دارد.