سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  چهارشنبه 25 بهمن  ::  14:50

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق:

کُردها و سُنی‌ها به لایحه بودجه 2018 عراق رأی نمی‌دهند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده جنبش تغیر در مجلس عراق تأکید کرد  که کُردها و سُنی‌ها تا اجرایی نشدن خواست و حقوق خود در لایحه بودجه عراق به آن رأی نمی‌دهند.

 

به گزارش کردپرس، کاوه محمد در گفتگو با سایت خبری خندان گفت که نشست مجلس عراق روز گذشته در مورد بررسی دوباره لایحه بودجه عراق برگزار شده، اما کُردها این نشست را به مانند دیگر نشست ها بایکوت کرده و در آن شرکت نکردند.

این در حالی است که عادل نوری نماینده مستقل مجلس اعلام کرد که روسای فراکسیون های کردستانی بر شرکت در نشست اصرار کرده و نمایندگان کرد عضو کمیسیون دارایی و اقتصادی مجلس در این نشست شرکت کرده اند.

کاوه محمد همچنین گفت که نمایندگان کرد پیش‌تر نقطه نظرات و درخواست های خود را به اطلاع حیدر عبادی نخست‌وزیر عراق و هیئت رئیسە مجلس رسانده و خواستار افزایش سهم بودجه اقلیم کردستان و جلوگیری از کاهش آن شده‌اند، اما عبادی هیچ‌یک از خواست‌های آنان در لایحه اصلاح شده بودجه نگنجانده است.

نماینده جنبش تغییر در مجلس عراق با اشاره به اینکه سُنی‌های عراق نیز نسبت به لایحه بودجه اعتراض دارند گفت که کُردها و سُنی‌ها توافق کرده‌اند تا زمانی که خواست‌های آنان از بودجه محقق نشود به آن رأی ندهند.

کاوه محمد همچنین گفت که سلیم جبوری رئیس مجلس عراق اعلام کرده که تمامی نمایندگان می توانند که نظارت و اعتراضات و درخواست خود را به کمیسیون اقتصادی مجلس اطلاع دهند و این کمیسیون این اعتراضات را در گزارش خود در مورد بودجه ثبت کرده و اگر خواست نمایندگان محقق نشد، می توانند به بودجه رأی ندهند.

 سلیم جبوری پیش‌تر بودجه 2018 عراق را غیر قانونی خوانده و تأکید کرده بود که مجلس آن را رد می کند.

عبادی سهم اقلیم کردستان را در بودجه 2018 از 17 درصد سال‌های پیش به 12.67 درصد کاهش داده است.