سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 29 بهمن  ::  08:56

گزارش القدس العربی در خصوص سنگربندی یگان های مدافع خلق در اطراف عفرین/ عبدالرزاق النبهان

سرویس سوریه- روزنامه «القدس العربی» لندن در گزارشی به نقل از « عبدالرزاق النبهان»  گزارشگر خود ،  به اقدام یگان های مدافع خلق کُرد در شهر عفرین سوریه به حفر خندق و ایجاد خاکریز در مناطق اطراف این شهر پرداخته است.

 

 

به گزارش خبرگزاری کردپرس ، گزارش روزنامه «القدس العربی» حاکی است در حالی که نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه به حملات خود به مواضع  «یگان های مدافع کُرد» در شهر عفرین سوریه ادامه می دهند ، این یگان ها  نیز  به حفر  خندق و ایجاد خاکریزهایی در مناطق نزدیک به این شهر ادامه می دهند و طی هفته جاری  و درپی پیشروی نیروهای مشارکت کننده در عملیات «شاخه زیتون » ترکیه ،به این اقدامات خود در بخش شمال غربی عفرین شتاب بخشیده اند.
براساس این گزارش ، محمد حمادین ، سخنگوی «ارتش ملی دمکراتیک سوریه » در مصاحبه با روزنامه « القدس العربی» گفت: اقداماتی که  «یگان هان مدافع خلق کُرد» در اطراف شهر  عفرین سوریه به آن ها دست می زنند ، به مثابه ناتوانی آن ها برای رویارویی با نیروهای «شاخه زیتون» است.
حمادین افزود: به نظر  می رسد که «یگان های مدافع خلق کُرد» برای ورود به شهر عفرین و استفاده از شهروندان این شهر به عنوان سپرهای انسانی تلاش می کنند ، درحالی که آن ها به خوبی می دانند اقداماتی که طی یک سال گذشته در « جبل برصایا» ، «راجو» و «بلبل» و غیره در سوریه به آن ها دست زده اند، نتوانسته است هیچ کمکی به آن ها بکند.

حمادین تاکید کرد که  اقدامات یگان های مدافع خلق کُرد در اطراف عفرین  نمی تواند  به عنون مانعی برای پیشروی نیروهای ارتش ترکیه به سوی عفرین و بیرون راندن این یگان ها از این شهر قرار گیرند.
وی در خصوص بعید دانستن  تبدیل شدن عفرین به میدانی برای نبرد بین کردها از سوی اکثر ناظران سیاسی ، گفت: اکثر اهالی عفرین با یگان های مدافع خلق کُرد مخالفند ، زیرا آن ها از اقدامات این یگان ها آسیب دیده اند ، به همین دلیل این یگان ها ممکن است از شهروندان عفرین به عنوان سپرهای انسانی استفاده کنند .

در همین حال حارث رباح  مسئول اطلاع رسانی «تیپ احرار الشرقیه» سوریه در مصاحبه با روزنامه « القدس العربی»  گفت: یگان های مدافع خلق از همان روز اعلام جنگ « شاخه زیتون» به سنگر بندی در عفرین اقدام کردند ، اما در روزهای گذشته به این سنگر بندی شتاب بیشتری  بخشیدند.

نوری محمود ، سخنگوی یگان های مدافع خلق نیز به « القدس العربی» گفت: سنگربندی در شهر عفرین ، اقدامی عادی برای دفاع  از این شهر در برابر ترکیه به شمار می رود.
محمود افزود: « ما حمله ترکیه را به شهر عفرین  پیش بینی کرده بودیم و اکنون این  حملات ارتش ترکیه و گروههای اسلامگرای تند رو را به این شهر دفع می کنیم.»

کد خبرنگار : 20103