سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  یک‌شنبه 29 بهمن  ::  17:56

شورای بهداشتی عفرین:

ارتش ترکیه در عفرین از سلاح های شیمیایی ممنوعه استفاده کرده است

سرویس ترکیه - شورای بهداشتی عفرین با انتشار بیانیه ای مدعی شد ارتش ترکیه در تاریخ 16 فوریه 2018 در روستای «عِرَنده» از توابع منطقه شیا از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوار نیوز، شورای بهداشتی عفرین با انتشار بیانیه ای مدعی شد ارتش ترکیه در تاریخ 16 فوریه 2018 در روستای «عِرَنده» از توابع منطقه شیا از سلاح های شیمیایی استفاده کرده است.

در این بیانیه که توسط دکتر خلیل صبری، از پزشکان بیمارستان آورین قرائت شد آمده است:

حملات ارتش ترکیه به عفرین یک ماه است که ادامه دارد. سکوت جامعه بین المللی در برابر این حملات به معنی همدست بودن آنان در این جرم است. مردم عفرین در برابر این حملات مقاومت می کنند. ارتش ترکیه در برابر این مقاومت از سلاح هایی با تکنولوژی پیشرفته و سلاح های شیمیایی ممنوعه استفاده می کند. زمانی که آنان نتوانسته اند در برابر مقاومت مردم منطقه پیشروی کنند دست به این گونه حملات با سلاح های شیمیایی زده اند.

پیام ما به سازمان های بین المللی و جامعه بین المللی تشکیل یک هیئت تحقیق و تفحص مستقل برای بررسی استفاده ارتش ترکیه از گازهای سمی ممنوعه است. سازمان ملل متحد برای توقف این حملات علیه مردم عفرین باید هر چه سریعتر وارد عمل شود و به مسئولیت های خود عمل کند.

پس از قرائت این بیانیه دکتر خلیل صبری در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص نوع سلاح شیمیایی استفاده شده از سوی ارتش ترکیه از "گاز کلر" نام برد.

 

کد خبرنگار: 30102