سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 3 اسفند  ::  16:19

وزیر امور خارجۀ ترکیه:

اجازه نمی دهیم نیروهای وابسته به دولت سوریه وارد عفرین شوند

سرویس ترکیه- چاوش اوغلو اعلام کرد نیروهای مردمی سوریه که می خواهند برای حمایت از YPG وارد عفرین شوند با YPG فرقی ندارند و ارتش ترکیه از ورود آنها به عفرین جلوگیری می کند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجۀ ترکیه اعلام کرد کشورش اجازه نمی دهد نیروهای وابسته به دولت سوریه برای حمایت از کردها وارد عفرین شوند.

چاوش اوغلو ضمن تروریست خواندن گروه کرد یگان های مدافع خلق (YPG) گفت: «هر کشور یا نیرویی که از گروه تروریستی YPG حمایت کند، برای ما فرقی با تروریست ها ندارد. اجازه نمی دهیم حامیان این گروه تروریستی وارد عفرین شوند.»

یادآوری می شود پس از آنکه نیروهای مردمی حامی دولت سوریه برای مشارکت در دفاع از عفرین در مقابل حملات ترکیه و گروه های سوری تحت حمایتش وارد عفرین شدند، ترکیه با بمباران و آتش توپخانه مانع ورود آنها شد. اما این اقدام نتیجه ای نداشت و به گفتۀ نیروهای کرد و رسانه های دولتی سوریه دو کاروان از این نیروها با موفقیت وارد عفرین شدند.

وزیر امور خارجۀ ترکیه YPG را به همکاری با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) متهم کرد و ادعا کرد عملیات نظامی ترکیه در عفرین علیه YPG و داعش است. وی در این باره گفت: «عملیات شاخۀ زیتون نخست علیه YPG آغاز شد اما اینک به عملیاتی علیه YPG و داعش تبدیل شده است. زیرا شاهد بودیم این دو گروه با هم متحد شده و قصد دارند علیه نیروهای مسلح ترکیه دست به عملیات بزنند.»

 

کد خبرنگار: 30103