سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 3 اسفند  ::  19:19

نظرسنجی شرکت پیار ترکیه:

افزایش 2 درصدی آراء حزب دموکراتیک خلق ها/ ائتلاف حزب عدالت و توسعه – حزب حرکت ملی اکثریت لازم برای تشکیل حکومت را کسب نمی کند

سرویس ترکیه - شرکت نظرسنجی پیار، با انتشار آخرین نتایج نظرسنجی خود ضمن اشاره به افزایش 2 درصدی آراء حزب دموکراتیک خلق ها اعلام کرد: ائتلاف حزب عدالت و توسعه – حزب حرکت ملی ترکیه با کسب 45.2 درصد آراء، همچنان نمی تواند حدنصاب لازم برای تشکیل حکومت را کسب کند.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، شرکت نظرسنجی پیار نتایج آخرین نظرسنجی خود در سطح ترکیه را منتشر کرد. مسئله قابل توجه در این نظرسنجی افزایش 2 درصدی آرای حزب دموکراتیک خلق ها در سطح کلان کشور ترکیه است.

بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی حزب عدالت و توسعه 40.20 درصد آراء، حزب جمهوری خواه خلق ترکیه 25.50 درصد آراء، حزب خوب ترکیه 13.30 درصد آراء و حزب دموکراتیک خلق ها 12 درصد آراء در کنار حزب حرکت ملی ترکیه با 7.30 درصد آراء دیده می شود. این نتیجه به معنی کسب 275 کرسی از 600 کرسی نمایندگی پارلمان ترکیه توسط حزب عدالت و توسعه و عدم رسیدن این حزب به حداقل نمایندگان برای تشکیل حکومت توسط این حزب است. همچنین با توجه به این نتایج حزب جمهوری خواه خلق ترکیه دارای 145 کرسی، حزب خوب 85 کرسی و حزب دموکراتیک خلق ها 95 کرسی را در پارلمان ترکیه به خود اختصاص خواهند داد که از نظر تعداد کرسی های نمایندگی نیز حزب دموکراتیک خلق ها با افزایش قابل توجهی روبه رو است.

همچنین بر اساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، حتی در صورت وارد شدن حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی ترکیه در قالب ائتلاف به انتخابات پارلمانی، این احزاب در مجموع 45.2 درصد آراء و 290 کرسی پارلمان را کسب می کنند که این نیز به معنی عدم دست یابی به حدنصاب لازم برای تشکیل حکومت در ترکیه است.

 

کد خبرنگار: 30102