انتشار:  چهارشنبه 20 شهریور 1398  ::  09:34

سرویس عراق

برهم صالح حادثه کربلا را تسلیت گفت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس جمهوری عراق کشته و زخمی شدن شماری از زائران حرم مطهر امام حسین (ع) در مراسم عاشورا را تسلیت گفت.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری عراق، برهم صالح، رئیس جمهوری این کشور شامگاه سه شنبه ضمن ابراز تسلیت و همدردی خود با خانواده های افرادی که در جریان حادثه ازدحام جمعیت در مراسم روز عاشورا در حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلی کشته و زخمی شدند، خواستار رسیدگی و کمک به خانواده های آنها شد.

صالح در گفت و گوی تلفنی با نصیف الخطابی، استاندار کربلای معلی از تلاش های دستگاه های دولت محلی، سرویس های امنیتی و شهروندان در امدادرسانی به زخمی های این حادثه قدردانی کرده و آن را ارج نهاد.

رئیس جمهوری عراق همچنین از مقامات امنیتی و بهداشتی و طرف های مسئول درخواست کرد که سطح هوشیاری را افزایش دهند و همه تلاش خود را در راستای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی به کار گیرند.

در همین حال، الخطابی نیز در این گفت و گوی تلفنی جزئیات مربوط به این حادثه دردناک را به طور مفصل برای صالح توضیح داده و ضمن ارج نهادن نقش دستگاه های دولتی و نیروهای امنیتی در کربلای معلی، افزایش کار و تلاش برای فراهم ساختن خدمات بهتر را خواستار شد.

یادآور می شود که ازدحام جمعیت در مراسم عاشورا در حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلی باعث بروز یک حادثه خونین شد جایی که بنا بر اعلام رسمی وزارت بهداشت عراق، در مجموع 31 کشته و 102 بر جای گذاشت.