انتشار:  دوشنبه 20 فروردین 1397  ::  09:37

سرویس ايلام

استاندار ایلام در دیدار با اصحاب رسانه گفت:

توسعه صنایع انرژی در ایلام مقوله‌ای ملی است

سرویس ایلام – استاندار ایلام در دیدار نوروزی با اصحاب رسانه استان گفت: نفت و گاز و پتروشیمی در ایلام، مسأله‌ای استانی نیست بلکه باید به آن نگاه ملی شود.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی گفت: در دیدارها و رایزنی‌هایی که با معاون اول رییس جمهور، آقای جهانگیری داشته‌ایم، از ایشان قول گرفته ایم که مباحث مربوط به توسعه صنایع انرژی در استان ایلام به ستاد اقتصادی مقاومتی رفته و به طور جدی روی آن بحث و درباره آن تصمیم گیری شود.
وی افزود: ما به جد اعتقاد داریم که توسعه در این زمینه صرفا مسأله ای استانی نیست بلکه باید به آن نگاه ملی شود.
سلیمانی گفت: هر چه در این زمینه بیشتر کار شود سود آن برای تمام کشور است.
او گفت: به اعتقاد ما مسأله آب‌های مرزی و برگزاری اربعین حسینی هم مانند حوزه‌ی انرژی مقولاتی ملی هستند و باید با نگاه کلان در مورد آن برنامه ریزی شود.
استاندار ایلام اگر چه به مقتضای جلسه که ماهیت دیدار نوروزی داشت، مجال پاسخگویی به بسیاری از سوالات اصحاب رسانه در استان را پیدا نکرد، ولی به مهمانان رسانه‌ای خود توصیه کرد: پرداختن به حاشیه ها و شایعات به جز این‌که فرصت خدمتگزاری را از مسئولان گرفته و آرامش را از فضای استان  بگیرد، سودی ندارد.
وی با ذکر مثال‌هایی اظهار کرد: برخی مطالب و رفتارها به استاندار و سایر مدیران نسبت داده می شود که عاری از حقیقت بوده و مشخص نیست برخی با چه هدفی این مطالب را عنوان می کنند.
استاندار ایلام تاکید کرد: خوشبختانه فضای همدلی و تلاش برای کار جمعی در استان موج می زند و از عموم رسانه ها و خبرنگاران استان با هر نوع گرایشی انتظار داریم نیازهای اساسی و راهبردی استان را از مدیران دستگاه های اجرایی مطالبه کنند تا با کمک همدیگر بتوانیم در جهت رفع مشکلات مردم قدمی برداریم.