انتشار:  پنج‌شنبه 23 فروردین 1397  ::  18:04

سرویس ايلام

تجلیل از هنرمندان ایلامی در سومین روز از هفته هنر

سرویس ایلام - در سومین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی از هنرمندان استان ایلام تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، در این مراسم که غایب بزرگش استاندار ایلام بود، رییس حوزه هنری استان ایلام گفت: تجلیل و تکریم از هنرمندان استان ایلام، پاسداشت و تکریم از آیینه دارانی است که با خلق آثار خود در پی کسب حقیقت و کمال مطلوب هستند.
محمدعلی قاسمی عنوان کرد: هنرمندان در پرتو شور و احساس دل در گرو کشف حقیقت دارند و در رسیدن به فراسوی کمال گام برمی‌دارند.
وی در مورد علت نیامدن استاندار به چنین جلسه ای گفت که برای او مسأله خاصی پیش آمده است.
این مهم از چشم هنرمندان و خبرنگاران دور نماند. خداداد ابراهیمی که به خاطر احراز رتبه کشوری در جشنواره رفاه و تامین اجتماعی از سوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تجلیل قرار گرفت، در فرصتی پشت میکروفون رفت و با گلایه از مسئولینی که در این رویداد بزرگ حضور ندارند، اعتراض خود را اعلام کرد.
عمران خودآموز، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز در حاشیه این مراسم گفت: 55 نفر از هنرمندان ایلامی هنرهای هفتگانه که در سطوح منطقه‌ای، ملی و بین المللی در سال 96 حائز رتبه شده اند، در این مراسم تجلیل شدند.
وی سنت تجلیل از هنرمندان برگیده را که چند سالی است باب شده حرکتی بسیار خوب و مفید دانست و گفت: باید از هنرمندان مطرح تجلیلی به عمل آورد تا آن‌ها در راه خود تشویق شوند.
از هنرمند پیشکسوت و دوزله ‌نواز استان علیدوست فلاحتی در این مراسم تجلیل شد و این هنرمند چند دقیقه با هنرنمایی خود این محفل هنرمندانه را با هنرها و آیین‌های سنتی این دیار پیوند داد.
در این مراسم از یاسر بابایی، خبرنگار خبرگزاری کردپرس در استان ایلام به خاطر مقام ملی در دومین جشنواره ادبی داستان نویسی حبیب حرم در رشته داستان نویسی تجلیل به عمل آمد.