انتشار:  شنبه 25 فروردین 1397  ::  09:57

سرویس جهان

انتقاد دموکرات های آمریکا از دستور حمله ترامپ به سوریه

سرویس جهان- نمایندگان دموکرات کنگره ضمن انتقاد از حملات شب گذشته آمریکا به سوریه تاکید کردند که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا باید از کنگره برای اقدامات نظامی خود اجازه بگیرد.

 

به گزارش کردپرس، ارتش آمریکا با همراهی انگلیس و فرانسه، همان طور که قبلا تهدید کرده بودند اهدافی را در سوریه هدف حملات خود قرار دادند. این سه کشور دلیل حملات خود به مواضع دولت سوریه را استفاده این کشور از سلاح شیمیایی توصیف کرده اند.

با این که نمایندگان جمهوریخواه از تصمیم ترامپ برای حمله به سوریه حمایت کرده اند اما نمایندگان حزب دموکرات آمریکا اقدام نظامی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در سوریه را نوعی خودسری خوانده و از آن انتقاد کرده اند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، نانسی پلوسی رهبر دموکرات ها در کنگره گفت حملات یک شبه جایگزین استراتژی روشن و جامع آمریکا در مورد سوریه نمی شود.

وی از دونالد ترامپ خواست به کنگره بیاید و اجازه استفاده از نیروی نظامی را دریافت کند و استراتژی جامع و با اهداف مشخص در پیش بگیرد.

آدام شیف عضو ارشد کمیته اطلاعات کنگره نیز از این که نمایندگان نقشی در تایید یا رد اقدامات نظامی ندارند انتقاد کرد زیرا به گفته وی، اقدامات یک جانبه نظامی رییس جمهور آمریکا در سوریه، جایی که کشورهای روسیه، ایران و ترکیه در آنجا نقش دارند پیامدهای خطرناکی به همراه دارد.

برخی از اعضای جمهوریخواه آمریکا نیز ضمن مخالفت با حملات شب گذشته آمریکا به سوریه، آن را غیرقانونی و در تضاد با قانون اساسی کشور توصیف کرده اند.

کد خبرنگار: 40101