انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین 1397  ::  08:45

سرویس آذربايجان غربي

طراحی سیاه قلم تندیس کامل «هه ژار» توسط هنرمند پیرانشهری

سرویس آذربایجان غربی_ در سالگرد تولد عبدالرحمان شرفکندی، طراحی سیاه قلم تندیس کامل این اسطوره فراموش نشدنی کرد زبان، توسط هنرمند پیرانشهری آغاز شد.

 فرزانه نخعی جوان، هنرمند جوان پیرانشهری در گفتگو با خبرنگار کردپرس در این خصوص گفت:  25 فروردین ماه یادآور تولد بزرگ مرد کورد زبان ایران زمین "عبدالرحمان شرفکندی"  مشهور به "ماموستا_هەژار" می باشد که بر همین اساس و به پاس گرامیداشت یاد و خاطره این فیلسوف بزرگ و پرآوازه کورد زبان، تصمیم گرفتم تا اقدام به طراحی تندیس کامل سیاه قلم این چهره شاخص حوزه شعر و ادبیات کنم.

 وی در خصوص این کار ماندگار هنری خود اظهار داشت: این اثر بوسیله سیاه قلم، با تکنیک زغال، کنته و گچ به سبک هایپررئالیسم و در ابعاد 150 در 200 سانتی متر همزان با فرارسیدن 25 فروردین ماه سالروز بزرگداشت تولد ماموستا هه ژار آغاز بکار شده است.

 نخعی جوان ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و با توجه به ابعاد بزرگی که برای این کار در نظر گرفته شده است احتمال دارد اتمام این اثر هنری بی نظیر حدود یک ماه بطول بیانجامد.

این هنرمند پیرانشهری تصریح کرد: این کار برای اولین بار در سطح کشور و با چنین مشخصاتی در شهرستان پیرانشهر انجام خواهد شد که در روز اول آغاز بکار آن با استقبال چشمگیر علاقمندان به هنر سیاه قلم و فعالان حوزه شعر و ادبیات و بویژه دوستداران این " ماموستا هه ژار"  مواجه گردید.

طراح این اثر هنری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ادامه کار این اثر هنری ماندگار  هر روز به مدت دو ساعت در محل آموزشگاه هنرهای تجسمی ستاره از 30/19 لغایت 30/21 شب انجام خواهد شد که علاقمندان و عموم شهروندان عزیز می توانند جهت بازدید از روند کار این اثر هنری در ساعات ذکر شده در محل آموزشگاه حضور بهم رسانند.