انتشار:  یک‌شنبه 26 فروردین 1397  ::  20:37

سرویس ترکیه

نماینده حزب جمهوری خواه خلق ترکیه:

تشویق کردن بمباران سوریه خدمتی به صلح در خاورمیانه نخواهد کرد

سرویس ترکیه - سزگین تانری کولو، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه  در واکنش به استقبال مقامات این کشور از حمله دول غربی به سوریه گفت: تشویق کردن بمباران سوریه خدمتی به صلح در خاورمیانه نخواهد کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، سزگین تانری کولو، نماینده استانبول در پارلمان ترکیه از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه که به دیاربکر سفر کرده است در مصاحبه مطبوعاتی خود در این شهر کردنشین ترکیه در اظهاراتی عنوان کرد: تشویق کردن بمباران سوریه فایده ای برای ملت های خاورمیانه نخواهد داشت. این گونه اقدامات وضعیت را وخیم تر کرده و هیچ خدمتی به تاسیس صلح در منطقه نخواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: ما به عنوان حزب جمهوری خواه خلق ترکیه یک بار دیگر تاکید می کنیم که در سال 2018 برای حل بحران سوریه باید یک کنگره فوق العاده که در آن تمام اقوام سوری نیز حضور داشته باشند، تشکیل شده و تلاش شود تا برای حل مسائل موجود در این کشور راه حل پیدا شود. ولی متاسفانه زمانی که به وضعیت کنونی نگاه می کنیم بار دیگر مشاهده می کنیم که هزاران سوری جان خود را از دست می دهند و هزاران سوری دیگر نیز مجبور به مهاجرت می شوند.

 

کد خبرنگار: 30102