انتشار:  دوشنبه 27 فروردین 1397  ::  10:33

سرویس ترکیه

دبیر کل ناتو:

از شفافیت ترکیه در عملیات شاخه زیتون استقبال می کنیم/ از ترکیه حمایت سیاسی می کنیم

سرویس ترکیه - ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در اظهاراتی با اشاره به حمایت های سیاسی ناتو از ترکیه عنوان کرد: از شفافیت ترکیه در عملیات شاخه زیتون استقبال می کنیم.

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو در اظهاراتی عنوان کرد: ناتو در ترکیه یک موجودیت بسیار جدی دارد ولی با این حال باز هم از تمام متفق های خود دعوت می کنیم تا از ترکیه حمایت های بیشتری انجام دهند. ناتو در عین حال از لحاظ سیاسی از ترکیه حمایت می کند. زیرا هیچ کشوری از اعضای ناتو به اندازه ترکیه در معرض حملات تروریستی قرار نگرفته است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: ترکیه در مبارزه با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه و عراق نقش کلیدی دارد. از شفافیت ترکیه در عملیات شاخه زیتون استقبال می کنیم و نگرانی های مشروع امنیتی ترکیه را می پذیریم و انتظار داریم تا ترکیه این معضلات را به صورت کنترل شده و محاسبه گرانه از میان بردارد. برطرف کردن این تهدیدات را توسط متفقمان ترکیه که در معرض بیشترین حملات تروریستی قرار گرفته است درک می کنیم. ترکیه در عملیات شاخه زیتون در خصوص ابعاد نظامی این عملیات و کمک های بشردوستانه صورت گرفته به حوزه عملیاتی، ناتو را بارها در جریان گذاشته است که از این موضوع رضایت کامل داریم.

 

کد خبرنگار: 30102