انتشار:  دوشنبه 27 فروردین 1397  ::  12:58

سرویس اقلیم کردستان

پیش بینی کاهش آرای احزاب کُردی در انتخابات مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی حزب اتحادیه میهنی کردستان پیش بینی کرد که به دلیل بحران اقتصادی و عدم حل مشکلات با بغداد، آرای احزاب و جریان های سیاسی کُردی، در انتخابات آتی مجلس عراق کاهش می یابد.

به گزارش کردپرس، ملا بختیار در گفتگو با رادیو صدای آمریکا درخصوص انتخابات آتی مجلس عراق، گفت که به نظر می رسد در این انتخابات میزان آرای احزاب و جریان های سیاسی اقلیم کردستان، به دلیل عدم حل مشکلات کنونی میان بغداد و اربیل و وجود بحران اقتصادی کاهش می یابد.

مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی کردستان، تاکید کرد که برای احزاب تازه تاسیس که برای اولین بار در انتخابات شرکت می کنند، حتی کسب یک کرسی نیز، پیروزی محسوب می شود.

وی افزود که به میدان آمدن لیست های جدید انتخاباتی در کاهش میزان آرای احزاب قدیمی تر موثر خواهد بود، اما نتیجە کلی در انتخابات به ارائه طرح ها و برنامه های جدید از سوی احزاب و جلب اعتماد مردم و ایجاد پیشرفت و عمران از سوی هیئت وزیران اقلیم و نیز اصلاح وضعیت حقوق کارمندان و حقوق بگیران بستگی دارد.

همچنین گفت که مردم خواهان حکومتی هستند که زندگی و معیشت آنان را بهبود ببخشد و نیروهایی که پیشتر دارای تجربه حکمرانی هستند را بیشتر از احزابی قبول دارند که حتی در صورت نبود نیروی پیشمرگ توان دفاع از خود را نیز ندارند.

انتخابات مجلس عراق در 22 اردیبهشت/ 12 می برگزار می شود.