انتشار:  دوشنبه 27 فروردین 1397  ::  13:44

سرویس اقلیم کردستان

رئیس هیئت عالی انتخابات جنبش تغییر:

مردم در پای صندوق‌های رأی حاکمان اقلیم کردستان را مجازات کنند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس هیئت عالی انتخابات جنبش تغییر، تأکید کرد که مردم و رأی دهندگان ناراضی اقلیم کردستان باید در پای صندوق های رأی حاکمان کنونی اقلیم را به دلیل ایجاد مشکلات مجازات کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، قادر حاجی علی در سخنانی گفت که لازم است مردم و رأی دهندگان ناراضی و معترض در اقلیم کردستان، در پای صندوق های رأی، برای 4 سال آینده، حاکمان بی مسئولیت و فاسد کنونی اقلیم را به دلیل ایجاد مشکلات اقلیم مجازات کنند.

رئیس هیئت عالی انتخابات جنبش تغییر، افزود که در سال های گذشته، طرح رئیس مادام العمر در اقلیم کردستان، توسط این جنبش شکست خورده است.

همچنین گفت که هیئت وزیران اقلیم کردستان در عمل و در واقعیت سقوط کرده است؛ زیرا از اجرای وظایف اصلی و ابتدایی یک دولت ناتوان بوده و نتوانسته که ساده ترین مسئولیت های سیاسی و اخلاقی خود را در جلوگیری از ویرانی همه جانبه اقلیم، انجام دهد.

قادر حاجی علی تأکید کرد که هیئت وزیران اقلیم از درون منحل شده است، چراکه به جز حزب دمکرات کردستان و اتحادیه میهنی دیگر احزاب اصلی اقلیم از کابینه نیچروان بارزانی نخست وزیر و قباد طالبانی معاون وی، خارج شده اند.