انتشار:  دوشنبه 27 فروردین 1397  ::  18:18

سرویس کردستان

ترک تحصیل 366 نفر از دانش اموزان مریوانی در سال 96 به دلیل فقر مالی

سرویس کردستان- فرماندار شهرستان مریوان از ترک تحصیل 366 نفر دانش آموز مریوانی در سال 96 خبر داد.

به گزارش کرد پرس، محمد شفیعی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مریوان که با حضور امام جمعه مریوان،رئیس اداره آموزش و پرورش و اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد  با بیان اینکه هرچند از میزان 366 نفر ترک تحصیل کرده بیش از 176 نفر آنها به ادامه تحصیل بازگشته اند اما باید این موضوع به صورت خاص از سوی آموزش و پرورش مورد بررسی قرار گیرد.

فرماندار شهرستان مریوان افزود : اگر ترک تحصیلی های موجود به دلیل عدم توان مالی خانواده های دانش آموزان در امر پرداخت وسایل از جمله خرید کتاب و دفتر و غیره است می توان از سوی دولت به خانواده این افراد کمک های مالی ارائه شود.

وی عنوان کرد : تعداد مدارسی که در طول سال 96 به هیئت امنائی تبدیل شده اند نیز ابتدایی یک مورد، متوسطه اول 2 مورد و متوسطه دوم نیز یک مورد بوده است که با توجچه به مصوبات اعضای شورای آموز و پرورش بوده است.

فرماندار شهرستان مریوان خاطرنشان کرد : عنوان کرد : امید است که از این به بعد که یک مدیر، یک معلم و سه دانش اموز نیز از روستاه های تابعه در شورای آموزش و پرورش به صورت افتخاری فعالیت داشته و در جلسات این شورا به صورت افتخاری فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به ترک تحصیل نمودن 366 نفر از دانش آموزان اظهار کرد : متاسفانه در خصوص ترک تحصیلی شهرستان مریوان رقم ناخوشنودی است

محمد شفیعی بیان کرد : عامل اصلی حضور افزایش میزان میهمانان نوروزی مردم این شهرستاتن بیوده اند که با رفتارهای خاص خود و میهمان نوازیهائیکه داشتند توانستند مردم سایر شهرستان های کشور را برای حضور در این منطقه ترغیب کنند.

شفیعی افزود: برنامه های ویژه ای که در طول سالا گذشته در راستای شناساندن هرچه بهتر و بیشتر این شهرستان از سوی دولت صورت گرفت یکی از مهمترین عامل های دیگر ترغیب مردم سایر استان ها و شهرستان های موجود برای حضور در این شهر بوده است.

وی میزان رشد مسافرین به این شهرستان را 136 درصد عنوان کرده و اظهار کرد : برنامه های ملی و بین المللی ویژه ای برای افزایش میزان میهمانان نوروزی سال آینده این شهرستان نی در حال بررسی است که در اردیبهشت ماه سالجاری استارت این فعالیت ها صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در طول سال 96 تعداد 9 هزار و 27 نفر به عنوان میهمانان نوروزی در شهرستان مریوان از سوی ستاد اسکان میهمانان نوروزی اسکان داده شدند که این میزان در سول سال جاری به بیش از 41 هزار و 963 نفر افزایش یافت.

فرماندار شهرستان مریوان افزود: در طول ماه های سالجاری شاهد حضور چشمگیر چهره های ملی در حوزه های ورزشی، هنری و صداوسیما خواهسم بود که امید است بتوان این شهرستان را بیش از پیش به مردم سایر استان های کشور معرفی کنیم.

شفیعی تصریح کرد: بر طبق بررسی های صورت گرفته تمامی میهمانان نوروزی که در این شهرستان اسکان داده شدند از وضعیت موجود بسیار راضی بودند اما متاسفانه فردی به دلایلی شخصی وضعیت موجود را وارونه منعکس کرد.

شفیعی بیان کرد: متاسفانه خبرنگار صدا و سیما و همچنین صداوسیمای مرکز استان مریوان را به گونه ای دیگر نشان دادند که مصاحبه های زیادی از میهمانان نوروزی گرفته شده و سخنان آنها را برش داده و نارضایتی را انتشار دادند و این شیطنت ها گاها باعث لکه دار شدن یک شهرستان می شود.