انتشار:  سه‌شنبه 28 فروردین 1397  ::  09:47

سرویس آذربايجان غربي

چرای زودرس دام در آذربایجان غربی با برخورد قانونی همراه می شود

  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گفت: عدم رعایت موارد قانونی در پروانه چرای دامداران موجب برخورد قانونی مامورین منابع طبیعی با آنها می شود.

 

به گزارش کردپرس،  میرصمد سید موسوی روز سه شنبه (28 فروردین ماه) در درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به فرارسیدن فصل بهار و الزام دامداران و روستاییان نسبت به رعایت قوانین فصل چرا؛ باید دامداران عزیز نسبت به این موضوع حساس باشند و از آوردن دام به مراتع در خارج از تارخ های مقرر و اعلام شده در پروانه چرا خودداری کنند.

وی افزود: عدم رعایت موارد قانونی در پروانه چرای دامداران نه تنها موجبات برخورد قانونی مامورین منابع طبیعی با آنها خواهد بود ؛ بلکه خسارت جبران ناپذیری را بر مراتع وارد خواهد کرد این امر موجب ضررو زیان مجدد خود دامداران خواهد شد.

موسوی خاطر نشان کرد: استان آذربایجانغربی دارای دو میلیون پانصد هزار هکتار عرصه مرتعی است که دام موجود در استان تقریبا سه و نیم برابرظرفیت مراتع است. به همین منظور رعایت موارد قانونی واصول بهره برداری از مراتع بشدت باید در عرصه های ملی انجام شود تا از مراتع به نحوی شایسته و ضابطه مند همه دامداران استان بهره مند شوند.

موسوی تصریح کرد: برای حفاظت از مراتع راهی جز مشارکت و همکاری عمومی وجود ندارد و ما برای ارتقاء کیفیت و پویایی مراتع نیازمند همراهی دامداران استان هستیم . امیدواریم با تعامل تنگا تنگ بهره برداران و دامداران  با نیروهای منابع طبیعی در حفاظت از عرصه های ملی نقش موثرتری را ایفاء نماییم.