انتشار:  یک‌شنبه 2 اردیبهشت 1397  ::  16:36

سرویس آذربايجان غربي

درنامه انتقادی خطاب به روحانی

10 نماینده کُرد خواستار برقراری مبادلات مرزی همانند گذشته شدند

سرویس آذربایجان غربی-  در واکنش به بسته شدن معابر مرزی، 10 نماینده کُرد مجلس شورای اسلامی به همراه رئیس فراکسیون اهل سنت به روحانی نامه نوشتند و از وی و شورای عالی امنیت ملی درخواست کردند که سریعا نسبت به برقراری مجدد مبادلات مرزی همانند سابق و رفع مشکلات و دغدغه معیشیتی مردم مناطق مرزنشین اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، متن این نامه نمایندگان کُرد خطاب به رئیس جمهور که امروز یک شنبه (2اردیبهشت ماه) نوشته شده به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

همچنانکه استحضار دارید مردم کُرد ساکن در مناطق مرزی و غرب کشور سالها آماج بمبارانهای شدید رژیم جنایتکار بعث بوده و تعدادی از شهرها و روستاهای مرزی این مناطق نیز بمباران شیمیایی شدند.

در طول زمانها و دورانهای تاریخ و از اول انقلاب مردم این مناطق با جان و دل و از روی وفای به تمامیت ارضی کشور و ایران عزیز، مرزها را از نفوذ بیگانگان حفظ نمونده اند، در انتخابات و مناسبتهای ملی و مذهبی حضور فعال داشته و در دوره انتخابات  ریاست جمهوری جنابعالی با رای حداکثری به شعارهای اعتدال دولت برای آینده خود و معیشت مرزنشینان گام برداشتند اما حال می بینیم که به بهانه های مختلف مناطق مرزی و شهرهای کردنشین با بی مهری شدید مسئولین از جمله شخص جنابعالی روبرو شده اند.

 آیا جواب رشادتها، از جان گذشتگیها، مرزداریها و مشارکت حداکثری مردم این دیار در انتخابات بستن مرزها، تعطیلی کوله بری و معیشت حداقلی آنان بود؟ آیا می خواهید مزد سالها زحمت و مرزداری این مردم را با تحریم اقتصادی و خالی نمودن سفره های خانواده آنان پاسخ دهید؟ از طرفی نه شرع و نه قانون به کسی اجازه نمی دهد اینگونه با مردم خود و مرزداران اصلی این سرزمین برخورد نماید.

لذا ما نمایندگان مناطق کردنشین و مرزی ضمن هشدار جدی نسبت به ادامه وضعیت موجود از جنابعالی، مسئولین امنیتی و شورای عالی امنیت ملی درخواست داریم که سریعا نسبت به برقراری مجدد مبادلات مرزی همانند سابق و رفع مشکلات و دغدغه معیشیتی مردم مناطق مرزنشین اقدام فرمائید.

جلال محمودزاده نماینده مهاباد، سید احسن علوی  نماینده سنندج و دیواندره، علی محمد مرادی نماینده قروه دهگلان، منصور مرادی نماینده مریوان و سروآباد، رسول خضری نماینده پیرانشهر وسردشت، سید مهدی فرشادن نماینده سنندج، کامیاران،محمد قسیم عثمانی نماینده مردم بوکان، محسن بیگلری نماینده بانه و سقز، شهاب نادری نماینده اورامانات، عبدالکریم حسین زاده نماینده نقده و اشنویه به همراه جلیل رحیمی نمایندهٔ حوزهٔ انتخابیهٔ تربت جام، تایباد و باخرز  و رئیس فراکسیون های اهل سنت و مرزنشینان این نامه را امضا کردند.