انتشار:  یک‌شنبه 2 اردیبهشت 1397  ::  19:13

سرویس ترکیه

انتقاد حزب عدالت و توسعه از انتقال 15 نماینده CHP به حزب خوب:

اقدام کمال قلیچدار اوغلو «ناشایستگی سیاسی» است

سرویس ترکیه - ماهر اونال، سخنگو و معاون حزب عدالت و توسعه در واکنش به همکاری حزب جمهوری خواه خلق ترکیه و حزب خوب برای انتخابات ریاست جمهوری ترکیه عنوان کرد: : اقدام کمال قلیچدار اوغلو یک "ناشایستگی سیاسی" است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه ملیت، ماهر اونال، سخنگو و معاون حزب عدالت و توسعه در واکنش به همکاری حزب جمهوری خواه خلق ترکیه (CHP) و حزب خوب در انتقال 15 نماینده از CHP به حزب خوب ترکیه عنوان کرد: کمال قلچیدار اوغلو، رهبر CHP با اقدام امروز دست به یک ناشایستگی سیاسی زده است. یک حلقه دیگر به مهندسی سیاسی فتح الله گولن در ترکیه اضافه شده است. حادثه امروز تکرار اتفاق "متل گونش" بود (اشاره به استعفای 11 نماینده حزب عدالت در انتخابات 1977 و حمایت از حزب جمهوری خواه خلق ترکیه).

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: کمال قلیچدار اوغلو که اراده وی گروگان گرفته شده است با نادیده گرفتن ترجیح ملت ترکیه در انتخابات 1 نوامبر، 15 نماینده تحت امر خود را با دستور خود به حزب دیگری می فرستد. با استفاده از لفظ دموکراسی، اراده ملت در انتخاب آن نماینده ها را نادیده گرفته است.

لازم به ذکر است، با انتقال این 15 نماینده از CHP به حزب خوب موانع پبش روی مرال آکشنر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری برداشته شده است.

 

کد خبرنگار: 30102