انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  13:01

سرویس آذربايجان غربي

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر:

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی پیرانشهر را تحریم کرده است

سرویس آذربایجان غربی- مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر در واکنش به کمبود پزشک در اورژانس این شهر گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، شهرستان پیرانشهر را تحریم کرده است.

محمد حسینی، در گفتگو با خبرنگار کردپرس با اشاره به نارضایتی های اخیر منتشر شده در فضای مجازی در خصوص کمبود پزشک در اورژانس بیمارستان پیرانشهر گفت: در خصوص مشکل همیشگی کمبود پزشک در اورژانس بیمارستان امام خمینی پیرانشهر بارها با مسئولان استانی رایزنی های لازم صورت گرفته است اما متأسفانه آنطور که شایسته است هنوز به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: بارها این مشکل را حتی از طریق مکاتبات اداری به فرماندار و نماینده مجلس ارجاع داده ایم تا از طریق مراودات اداری و تعاملات با مسئولان استان و وزارت پیگیری و رفع شود اما فعلاً مسئولان استان با توجیه اینکه کمبود پزشک داریم، عملاً هیچ اقدامی برای رفع این مشکل انجام نداده اند.

حسینی اضافه کرد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان در پاسخ درخواست های مکرر بیمارستان پیرانشهر ادعا دارند که با مشکل کمبود نیروی پزشک مواجه هستند لذا برای رفع این مشکل باید نسبت به جذب و بکار گیری پزشکان شخصی اقدام کنید و این در حالیست که پزشکان شخصی با تعرفه های دولتی هرگز قادر به ارائه خدمات در بخش دولتی بویژه در اورژانس نیستند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در ادامه این گفتگو به عدم توجه مسئولان بهداشت و درمان استان بویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به شهرستان پیرانشهر اشاره و عنوان کرد: دکتر جواد آقازاده بعنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی باید نگاهی ویژه به شهرستان پیرانشهر داشته باشند در حالی که متأسفانه عملاً این شهرستان را تحریم کرده است و هیچ گونه تمایلی برای رفع مشکلات درمانی بویژه تأمین کادر پزشکی برای تنها بیمارستان این شهرستان ندارند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برخی از دلایل این وضعیت گفت: متأسفانه در سالهای اخیر برخی از اختلاف نظرهای رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با نماینده شهرستان های پیرانشهر و سردشت باعث بروز برخی از مشکلات درمانی و بهداشتی در این شهرستان شده است که بدون شک ادامه این روند تنها به ضرر مردم و مراجعه کنندگان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اورژانس هر بیمارستانی حداقل باید بصورت شبانه روزی دارای 2 پزشک باشد، یادآور شد: یکی دیگر از دلایل بروز کمبود پزشک در اورژانس بیمارستان امام پیرانشهر نبود پزشک بومی در پیرانشهر می باشد چرا که اکنون 3 نفر که بعنوان پزشک در اورژانس کار می کنند غیر بومی هستند و این پزشکان بیشتر در اوقات غیر مفید در اورژانس حضور دارند در حالیکه اگر این شهرستان دارای پزشک بومی بود هرگز شاهد این گونه مشکلات نبودیم.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتشار فیلمی در فضای مجازی مبنی بر نبود فیلم مخصوص عکسبرداری در رادیولوژی بیمارستان پیرانشهر ضمن تأئید این موضوع گفت: متأسفانه بدهی های قبلی به شرکت های فروش دارو و تجهیزات پزشکی باعث شده است تا در خصوص تهیه فیلم رادیولوژی با مشکل مواجه شویم و این مورد اولین بار نیست که در بیمارستان پیرانشهر اتفاق افتاده است که واقعاً جای تأسف دارد.

این مسئول پیرانشهری در ادامه ضمن اشاره به این نکته که، با تمام توان در راستای رفع این مشکلات گام برمی داریم اما متأسفانه مشکلات مالی اجازه انجام برخی از اقدامات اساسی را از ما گرفته است، بیان داشت: از مسئولان استانی انتظار داریم که یا در تهیه یک دستگاه پرینتر مخصوص تحویل سی دی فیلم رادیولوژی که ظاهراً به ارزش 200 میلیون تومان است بیمارستان پیرانشهر را کمک کنند یا اینکه در راستای تهیه و ارسال فیلم مخصوص عکس برداری رادیولوژی مساعدت های لازم را انجام دهند.

گفتنی است؛ چند روز قبل مطالبی در خصوص کمبود پزشک در اورژانس بیمارستان پیرانشهر و ازدحام مراجعه کنندگان در این بخش و همچنین نبود فیلم برای عکس برداری رادیولوژی درفضای مجازی منتشر شده بود که مراجعه کنندگان خواستار رسیدگی بیشتر و توجه ویژه مسئولان شهرستانی به بخش درمانی و بویژه بیمارستان امام خمینی این شهرستان شده بودند.