انتشار:  چهارشنبه 17 مهر 1398  ::  16:50

سرویس آذربايجان غربي

مطالعات شناسایی گسل‌های ارومیه و خوی تصویب شد

سرویس آذربایجان غرنی- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی از تصویب طرح مطالعات شناسایی حریم گسل‌های ارومیه و خوی در جلسه شورای فنی استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، پیمان آرامون امروز در چهارمین جلسه شورای فنی استان گفت: طرح مطالعات شناسایی حریم گسل‌های شهرهای ارومیه و خوی تصویب شده و براساس این مصوبه طرح توسط مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی و با نظارت سازمان زمین شناسی اجرایی می شود.

او اضافه کرد: مطالعات ریزپهنه بندی زلزله و شناسایی گسل‌ها در تهیه نقشه راه و برنامه ریزی توسعه‌ای استان بسیار مهم بوده و باید بگونه ای راهبری شود تا نتایج آن بصورت کاربردی و در کوتاهترین زمان در اختیار مجموعه های مدیریتی و تصمیم گیر قرارگیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی همچنین روز گذشته در جلسه ای که به منظور بررسی وضعیت رانش و لغزش زمین در چند روستای در معرض خطر شهرستان خوی تشکیل یافته بود گفت: طرح جابجایی و تثبیت روستاهای در معرض رانش به سرعت درحال پیگیری است.

آرامون اظهار کرد: روستاهای گوگرد، کفچرین و بیانلو در شهرستان خوی در معرض رانش زمین قراردارند که با دستور استاندار و  مصوبات مدیریت بحران اقدامات فوری برای مطالعه مکان یابی و یا تثبیت روستاها انجام گرفته است.

او افزود: برای جابجایی روستائیان تدابیر لازم جهت ساختن مساکن مورد نیاز و ارائه تسهیلات و تامین خدمات پیش بینی شده که با تصویب و تایید نهایی مکان جدید روند جابجایی نیز با سرعت انجام خواهد شد.

در ادامه این جلسه مطرح شد که کلیات مطالعات سازمان زمین شناسی پس از ارائه و تصویب در جلسه آتی کارگروه تخصصی امور زیربنایی استان جهت اجرایی شدن به شورای برنامه ریزی استان ارجاع شود تا مراحل عملیات اجرایی آن در کوتاهترین زمان آغاز شود.