انتشار:  پنج‌شنبه 6 اردیبهشت 1397  ::  16:45

سرویس عراق

نماینده حزب دمکرات کردستان در مجلس عراق :

دیدار العبادی از اقلیم کردستان  نوعی تبلیغات انتخاباتی است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نماینده استان دهوک از لیست  حزب دمکرات کردستان (پارتی) در مجلس عراق  ضمن مهم خواندن دیدار نخست وزیر عراق از اقلیم کردستان، گفت: دیدار  حیدر العبادی  باید خیلی زودتر از این انجام می گرفت، لذا می توان گفت که  این دیدار نوعی تبلیغات انتخاباتی است.

به  گزارش کردپرس، نجیبه نجیب در مصاحبه با روزنامه « القدس العربی» لندن  گفت: استان دهوک در اقلیم کردستان اخیرا" شاهد پاره کردن تصاویر نامزدهای انتخابات پیش رو از جمله عکس های حیدر العبادی، نخست وزیر عراق بوده  و این درحالی است که در سال های گذشته چنین اقداماتی صورت نگرفته است.

نجیب با بیان اینکه پاره کردن عکس های العبادی، ارتباطی  با سفر او  به  اقلیم کردستان  ندارد، افزود: اینگونه اقدامات تمامی عکس های نامزدهای مرد و زن انتخابات را در برگرفته و به نظر نمی رسد که طرف های مشخصی در پشت این اقدامات قرار داشته  باشند.

وی ضمن اشاره به اینکه  عکس های نامزدهای  انتخاباتی حزب دمکرات کردستان در استان دهوک نیز بیش از همه در معرض تخریب و پاره شدن قرار گرفته اند، گفت:  علت اینگونه اقدامات،  وجود شکاف بزرگ بین اقوام عراقی است؛ چراکه  کردها به نامزدهای قومیت خود رای خواهند داد و این مسئله در مورد دیگر اقوام نیز صدق می کند.
نجیب با کد خبرنگار: 20103