انتشار:  جمعه 7 اردیبهشت 1397  ::  09:31

سرویس ترکیه

احمد داوود اوغلو و عبدالله گل رو در روی هم؛ چه کسی خواستار دیدار 23 آوریل بود؟

سرویس ترکیه – در پی مصاحبه احمد داوود اوغلو و بیان این که دیدار 23 آوریل با دعوت عبدالله گل صورت گرفت، جناح عبدالله گل با تکذیب این اظهارات اعلام کرد دیدار به درخواست داوود اوغلو صورت گرفته است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، در پی مصاحبه مطبوعاتی احمد داووداوغلو در پارلمان ترکیه و اشاره به دعوت عبدالله گل از وی برای دیدار 23 آوریل، جناح عبدالله گل با تکذیب اظهارات نخست وزیر سابق ترکیه اعلام کرد: احمد داووداوغلو ماه ها بود که خواستار ملاقات با عبدالله گل بود. ولی عبدالله گل به دلیل مساعد نبودن شرایط، مدت زمان زیادی به وی وقت ملاقات نداده بود. داووداوغلو برای انجام این دیدار از راه ها و ابزارهای دیگری استفاده کرد. با ورود واسطه های دیگر این دیدار عملی شد.

همچنین در اخبار منتشر شده از جناح عبدالله گل آمده است: احمد داوود اوغلو بعد از برکناری از سمت نخست وزیری خواستار ارتباط نزدیک با عبدالله گل بود. ولی در آن دوران نیز عبدالله گل از دادن وقت ملاقات به وی خودداری می کرد.

لازم به ذکر است، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه در 23 آوریل 2018 با عبدالله گل، رئیس جمهور سابق ترکیه دیدار کرد. این دیدار در رسانه ها به عنوان نشانه قوت گرفتن احتمال نامزدی عبدالله گل در انتخابات اعلام شده بود.

 

کد خبرنگار: 30102