انتشار:  چهارشنبه 27 تیر 1397  ::  19:50

سرویس ترکیه

اردوغان از کمال قلیچدار اوغلو و 72 تن از نمایندگان حزب جمهوری خواه خلق شکایت کرد

سرویس ترکیه – در پی انتشار کاریکاتور جنجالی از سوی کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق و درخواست وی از نمایندگان حزب برای انتشار این کاریکاتور؛ رئیس جمهور ترکیه از کمال قلیچدار اوغلو و 72 تن از نمایندگان این حزب به دلیل توهین به وی با انتشار کاریکاتور اهانت آمیز در شبکه های مجازی شکایت کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از CNN turk، در پی انتشار کاریکاتور جنجالی دانشجویان دانشگاه تکنیک خاورمیانه ترکیه که باعث حبس 4 تن از دانشجویان شده است؛  کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه  از نمایندگان حزبش خواست تا این کاریکاتور را در صفحات خود در فضای مجازی بازنشر دهند. حال رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از کمال قلیچدار اوغلو و 72 تن از نمایندگان این حزب به دلیل توهین به وی با انتشار کاریکاتور اهانت آمیز در شبکه های مجازی شکایت کرده است.

حسین آیدین، وکیل رجب طیب اردوغان با مراجعه به دادستانی جمهوری ترکیه در آنکارا شکایت اردوغان از رئیس حزب جمهوری خواه خلق و 72 از نمایندگان این حزب را به صورت رسمی ثبت و در شکایت نامه عنوان کرده است: دیروز کمال قلیچدار اوغلو در جلسه حزب جمهوری خواه خلق ترکیه از نمایندگان حزب درخواست کرده است تا کاریکاتور اهانت آمیز نسبت به رجب طیب اردوغان را در شبکه های مجازی منتشر کنند. اظهارات کمال قلیچدار اوغلو ارتکاب جرم و دعوت به جرم است. بر اساس ماده 299 قانون جزایی ترکیه این اقدام "توهین به رئیس جمهور کشور" به حساب آمده و تحقیقات قضایی در این خصوص باید آغاز شود.

 

کد خبرنگار: 30102