انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  15:45

سرویس عراق

عبادی، شماری از مدیران کل وزارت برق عراق را برکنار کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نخست وزیر عراق ضمن برکناری شماری از مدیران کل وزارت برق این کشور، هدف از این کار را نیز تجدید ساختار این وزاتخانه در راستای منافع کشور و مردم برشمرد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، دفتر حیدر عبادی، نخست وزیر عراق بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در چارچوب دستورات وی برای انجام اصلاحات در وزارت برق و تجدید ساختار آن در راستای منافع کشور و مردم و تامین برق مورد نیاز شهروندان، دستور برکناری شماری از مدیران کل این وزارتخانه صادر شده است.

دفتر عبادی در این باره تاکید کرد که با دستور وی، مدیران کل بخش های اداری، قرارداد و سرمایه گذاری و توزیع برق بغداد در وزارت برق عراق از کار برکنار شده و در بخش های دیگری از جمله حقوقی، راه اندازی و کنترل نیز تغییراتی صورت گرفته است.

در همین حال، یک منبع آگاه نیز در گفت و گو با السومریه اعلام کرد که همزمان دستور عبادی مبنی بر برکناری رعد قاسم، مدیرکل بخش قرارداد و سرمایه گذاری وزارت برق عراق، فرمان ارجاع پرونده وی به هیئت نزاهه به عنوان نهاد مبارزه با فساد اداری و مالی و ایجاد شفافیت در این کشور نیز صادر شده است.

این در حالی است که مناطق مختلف عراق به ویژه استان های واقع در مرکز و جنوب این کشور از وضعیت نابسامان خدمات عمومی از جمله کمبود جریان برق رنج می برند و همین مسئله نیز تظاهرات گسترده اعتراض آنیز در برخی استان ها را در پی داشته است.

به دنبال آن نیز نخست وزیر عراق طی مدت اخیر شماری از مسئولان بلندپایه وزارت برق و برخی وزارتخانه های دیگر را برکنار و یا از کار تعلیق کرد، اقدامی که به گفته خود عبادی در راستای مبارزه با فساد مالی و اداری در این کشور صورت گرفته با این حال مخالفان، آن را تلاش وی برای ادامه فعالیت در پست کنونی قلمداد می کنند.