انتشار:  جمعه 30 شهریور 1397  ::  14:18

سرویس ترکیه

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه:

گشت زنی مشترک آمریکا – ترکیه در منبج به زودی آغاز خواهد شد

سرویس ترکیه - ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی عنوان کرده است: گشت زنی مشترک آمریکا – ترکیه در منبج به زودی آغاز خواهد شد

به گزارش کردپرس به نقل از تلویزیون NTV، ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در مصاحبه مطبوعاتی خود در اظهاراتی با اشاره به توافق ادلب عنوان کرده است: در خصوص این که یک منطقه عاری از سلاح در عمیق 15 الی 20 کیلومتری ادلب را چگونه به وجود خواهیم آورد و یا این که گروه های تروریستی را چگونه از این جا خارج کرده و یا تسویه خواهیم کرد و خلع سلاح خواهیم کرد تشکیلات اطلاعات ملی ترکیه، نیروهای مسلح ترکیه و نیروهای ویژه امنیتی در یک هماهنگی کامل با روس ها اقدام می کنند. این که تمام بار مسئولیت مبارزه با تروریسم در مسئله سوریه و در مسئله ادلب بر دوش ترکیه گذاشته شود نه عادلانه است و نه درست. این موضوع به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به مسئله منبج نیز خاطرنشان کرده است: ما از این جا یک بار دیگر اعلام می کنیم انتظارات ما در خصوص نقشه راه منبج این است که این نقشه راه بدون کوچکترین وقفه بر اساس توافقات صورت گرفته عملی شود. آمادگی های لازم برای گشت زنی مشترک نیروهای آمریکایی و ترکیه ای در منبج در حال اتمام است. نیروهای مسلح ترکیه در حال هماهنگی با همتایان آمریکایی خود در این خصوص هستند. در آینده بسیار نزدیک هم آموزش های مشترک و هم گشت زنی مشترک آغاز خواهد شد. نقشه راه منبج یک توافق بسیار مهم است. هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. فقط همکاری هایی که آمریکا همزمان با این توافق با نیروهای YPG/PYD ادامه می دهد برای ما یک موضوع بسیار نگران کننده است. تداوم حمایت های مالی، سیاسی و رسانه ای آمریکا از این گروه به هیچ عنوان مورد قبول نیست.

 

کد خبرنگار: 30102