انتشار:  چهارشنبه 18 مهر 1397  ::  13:57

سرویس کردستان

معاون وزارت «روشنبیری و لاوان » اقلیم کردستان عراق:

اقلیم کردستان مایل است در نمایشگاه کتاب تهران هم حضور فعال داشته باشد

سرویس کردستان - معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق گفت: اقدامات مناسبی در حوزه نشر در این اقلیم انجام شده است و ما در نمایشگاه کتاب کردستان حضوری مناسب داریم و با توجه به تنوع کتاب ها منتشر شده و فعالیت انتشارات مختلف در اقلیم کردستان آمادگی خود را برای حضور فعال در نمایشگاه کتاب تهران هم اعلام می کنیم.

به گزارش کرد پرس،  سالار عثمان،  در آیین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کردستان  با بیان اینکه حضور در این نمایشگاه برای ما از اهمیت بسیاری برخودار بوده، به همین دلیل با جدیت در این نمایشگاه حضور یافته‌ایم و می‌خواهیم پیوندهای فرهنگی خودمان را با استان کردستان توسعه دهیم، گفت: من از این فرصت استفاده می‌کنم و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران درخواست دارم که اقلیم کردستان عراق هم در سنوات آتی در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشته باشد و آثار خود را به معرض نمایش بگذارد.

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق عنوان کرد: کتاب‌های ما فقط به زبان کُردی نیست و به سایر زبان‌ها هم ما کتاب چاپ می کنیم که این کتاب‌ها ظرفیت ارائه در نمایشگاه کتاب تهران را دارند.مسئله کتاب و کتاب خوانی برای وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق از اهمیت بسیاری برخوردار است و به صورت جدی بر روی آن برنامه ریزی کرده‌ایم.

سالار عثمان  با بیان اینکه ما باید با همدیگر همدل و متحد باشیم زیرا فرهنگ و هنری مشترک با استان کردستان ایران داریم، گفت:  هدف از شرکت در نمایشگاه کتاب فقط فروختن کتاب نیست بلکه برای آشنایی با فرهنگ یکدیگر و توسعه ارتباطات فرهنگی حضور در اینگونه نمایشگاه‌ها امری بسیار مهم است.

معاون وزارت روشنبیری و لاوان اقلیم کردستان عراق  گفت: امیدواریم ناشران ایرانی در نمایشگاه کتاب اقلیم کردستان که یک نمایشگاه مهم و بزرگ است هم خصور داشته باشند.