انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  15:32

سرویس عراق

عبدالمهدی و چاووش‌اوغلو بر تقویت روابط دوجانبه تاکید کردند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر جدید عراق روابط بغداد و آنکارا را عالی توصیف کرد و وزیر خارجه ترکیه نیز از آمادگی کشورش برای فعالیت مشترک در راستای حل و فصل مسائل مورد مناقشه خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از بغداد الیوم، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه جدید دولت عراق بعد از ظهر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی در شهر بغداد با مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفت و گو کرده است.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و چاووش اوغلو تقویت روابط میان بغداد و آنکارا در زمینه های مختلف، تلاش برای حل و فصل مشکلات موجود میان دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه در زمینه آب که عراق با کمبود شدید آن دست و پنجه نرم می کند و همچنین اوضاع کنونی منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

نخست وزیر جدید عراق در این دیدار با بیان این کشورش پس از پیروزی بر تروریسم، وارد مرحله جدیدی شده که مرحله بازسازی می باشد و به همین دلیل نیز نیازمند پشتیبانی جامعه بین الملل است، تاکید کرد که دارای روابط عالی با ترکیه هستند و برای تقویت آن در راستای تامین منافع ملت های دو کشور همسایه نیز تلاش خواهند کرد.

وزیر خارجه ترکیه نیز به نوبه خود خاطر نشان ساخت که کشورش از عراق در زمینه های مختلف پشتیبانی می کند، به تلاش برای تقویت روابط میان دو کشور ادامه می دهد و از آمادگی لازم برای فعالیت مشترک در راستای حل و فصل مسائل مورد مناقشه نیز برخوردار است.

این در حالی است که که ساعتی پیش نیز یک منبع آگاه اعلام کرده بود که چاووش اوغلو برای انجام یک سفر رسمی دو روزه، وارد شهر بغداد شده جایی که قرار است با شماری از مسئولان بلندپایه عراقی روابط میان دو کشور و برخی مسائل دیگر را مورد بحث و بررسی قرار دهد.