انتشار:  پنج‌شنبه 19 مهر 1397  ::  16:06

سرویس اقلیم کردستان

حزب دمکرات و اتحادیه میهنی می‌توانند نتایج انتخابات پارلمان کردستان را تائید کنند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- با تغییر مصوبات داخلی کمیسیون عالی و مستقل انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان، دو حزب اتحادیه میهنی و حزب دمکرات می توانند، نتایج انتخابات پارلمان کردستان را علیرغم مخالفت دیگر احزاب به تائید نهایی برسانند.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، شورای قضایی انتخابات اقلیم کردستان در پی طرح شکایت از سوی اتحادیه میهنی کردستان، یکی از مصوبات کمیسیون انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان را که بر اساس آن،تائید نهایی نتایج انتخابات در اقلیم مستلزم رأی دو سوم اعضای کمیسیون است، ابطال کرد.

بنا به تصمیم شورای قضایی انتخابات تائید نهایی نتایج انتخابات پارلمان کردستان می تواند از طریق رأی اکثریت اعضا صورت بگیرد و به این ترتیب رأی 5 تن از مجموع 9 عضو اصلی کمیسیون می تواند منجر به تائید رسمی نتایج شود.

با این تصمیم اعضای وابسته به اتحادیه میهنی و حزب دمکرات در کمیسیون قادر خواهند بود، علیرغم مخالفت اعضای دیگر احزاب نتایج انتخابات را تائید کنند.

این در حالی است که پس از برگزاری انتخابات پارلمان کردستان در 30 سپتامبر، احزاب اقلیم کردستان این دو حزب را به تقلب در انتخابات متهم کرده و اعلام کرده اند که حاضر به پذیرش نتایج انتخابات نیستند و به دلیل طرح بیش از 1 هزار مورد شکایت از روند برگزاری انتخابات هنوز نتایج نهایی آن اعلام نشده است.