انتشار:  جمعه 27 مهر 1397  ::  16:48

سرویس اقلیم کردستان

افتتاح اولین مدرسه دینی سازمان وقف معارف ترکیه در اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سازمان وقف معارف ترکیه اولین مدرسه بین‌المللی خود در مقطع ابتدایی را در شهر اربیل اقلیم کردستان، افتتاح کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از آوینه، اولین مدرسه دینی سازمان وقف معارف ترکیه در شهر اربیل، مرکز اقلیم کردستان، طی مراسمی با حضور صفین دزه یی سخنگوی رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان، کنسول ترکیه در اقلیم و وزیر آموزش و پروش اقلیم، استاندار اربیل و همچنین مسئولان سازمان وقف معارف ترکیه و اعضای مؤسس این سازمان، افتتاح شد.

مصطفی گوکسو مدیریت سازمان وقف معارف ترکیه در این مراسم گفت که این مدرسه بین المللی اولین مدرسه این سازمان در اقلیم بوده و درروند تأسیس و افتتاح آن، هیچ گونه مانع و مشکلی برای سازمان معارف وجود نداشته و از حمایت و همکاری همه جانبه دولت اقلیم کردستان نیز برخوردار بوده اند.

وی تأکید کرد که اقلیم کردستان را به مانند ترکیه موطن خود دانسته و هدف از تأسیس این مدرسه را نیز تربیت جوانانی در اقلیم که سفرای معنوی ترکیه هستند، اعلام کرد و گفت که فارغ التحصیلان مدارس دینی وقف معارف ترکیه در اقلیم کردستان، می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های ترکیه به تحصیل خود ادامه دهند.

وی از دولت اقلیم کردستان و مقامات اربیل به دلیل اعتماد به سازمان معارف و سپردن کودکان خود به دست این سازمان تشکر کرد.

همچنین صفین دزه یی سخنگوی رسمی هیئت وزیران اقلیم کردستان نیز با تأکید بر اینکه اقلیم و ترکیه دارای روابطی حسنه و مستحکم هستند، بر خواست اقلیم برای توسعه این روابط تأکید کرد.