انتشار:  چهارشنبه 16 آبان 1397  ::  10:26

سرویس ترکیه

صدور حکم 2 سال و شش ماه حبس برای نماینده HDP در پارلمان ترکیه

سرویس ترکیه - جلسه رسیدگی به پرونده محمود طغرول، نماینده غازی عنتاب در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها امروز در حالی برگزار شد که قاضی پرونده به اتهام «تبلیغ گروه های تروریستی» این نماینده حال حاضر در پارلمان ترکیه را به 2 سال و شش ماه حبس محکوم کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، جلسه رسیدگی به پرونده محمود طغرول، نماینده غازی عنتاب در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها امروز در حالی برگزار شد که قاضی پرونده به اتهام «تبلیغ گروه های تروریستی» این نماینده حال حاضر در پارلمان ترکیه را به 2 سال و شش ماه حبس محکوم کرده است.

پرونده طغرول مربوط به یک سخنرانی در سال 2016 میلادی در استان های غازی عنتاپ و قهرمان ماراش بود که در میتینگ های حزب دموکراتیک خلق ها سخنرانی کرده و دادستان استان غازی عنتاپ این اظهارات را دال بر تبلیغ گروه های تروریستی دانسته و در پی آن دادگاه جزایی شعبه 2. غازی عنتاپ مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده گرفته است.

وکیل مدافع محمود طغرول در جلسه رسیدگی به پرونده موکلش با رد تمام اتهامات وارد شده عنوان کرده است: در سخنان موکل بنده هیچ عنصر جرمی وجود ندارد. تمامی اظهارات در چارچوب آزادی بیان می گنجد.

 

کد خبرنگار: 30102