انتشار:  دوشنبه 21 آبان 1397  ::  18:17

سرویس ترکیه

وزیر امور خارجه فرانسه:

اردوغان با موضوع جمال خاشقجی در پی بازی سیاسی است

سرویس ترکیه - ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی با رد سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر ارسال اطلاعاتی در خصوص جنایت جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد آل سعود به کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، فرانسه، عنوان کرده است: اردوغان با موضوع جمال خاشقجی در پی بازی سیاسی است

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه در اظهاراتی با رد سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر ارسال اطلاعاتی در خصوص جنایت جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد آل سعود به کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، فرانسه، عربستان سعودی و ... عنوان کرده است: خبری از اشتراک مدارک و اطلاعات در خصوص جنایت خاشقجی از سوی ترکیه به ما نداریم. اگر اطلاعاتی توسط رئیس جمهور ترکیه وجود دارد که باید با ما در میان بگذارد باید آنان را به ما بدهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر این که "این سخن بدین معنی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دروغ می گوید؟" عنوان کرده است: معنی این حرف این است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تحت این شرایط یک بازی سیاسی در ارتباط با جنایت خاشقجی در پیش گرفته است.

لازم به ذکر است، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در تاریخ 10 نوامبر در اظهاراتی با اشاره به پرونده جنایت جمال خاشقجی عنوان کرده بود: ما اطلاعات لازم را به عربستان سعودی دادیم، به آمریکا هم دادیم. به آلمان، فرانسه و انگلیس هم داده ایم. تمامی سخنانی که در اینجا رد و بدل شده است را آنان نیز گوش داده اند و از آن اطلاع دارند.

 

کد خبرنگار: 30102