انتشار:  چهارشنبه 23 آبان 1397  ::  08:45

سرویس جهان

وزارت خارجه روسیه:

کُردها باید بخشی از روند سیاسی سوریه باشند

سرویس جهان- معاون وزیر خارجه روسیه می گوید کردهای سوریه باید در روند سیاسی این کشور حضور داشته باشند.

 

به گزارش کردپرس، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه روسیه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: سوالی که ما همیشه مطرح کرده ایم، این بوده که چه کسی و چگونه نمایانگر و نماینده منافع کردهای سوریه باشد. وقتی در مورد روند سیاسی و تهیه پیش نویس قانون اساسی سوریه صحبت می شود فرض درست بر این بوده که باید به جای اینکه کردها عقب رانده شوند، نماینده های آنها نیز حاضر باشند؛ عقب راندن کردها فقط به شعله ور شدن آتش احساسات جدایی طلبانه کمک می کند.

وی به عدم وجود اتحاد میان کردهای سوریه اشاره کرده و با اشاره به وجود دو جبهه کردی در سوریه گفته است: کردهای سوریه میان شورای میهنی کرد که بخشی از ائتلاف مورد حمایت ترکیه در سوریه است، و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه یا pyd که ترکیه با آن مخالف است، تقسیم شده اند.

معاون وزیر خارجه روسیه با نشان دادن حمایت ضمنی از جبهه شورای میهنی کرد سوریه گفت: آنها کردهای متفاوتی هستند اما آنها(pyd) قلمروی را با کمک آمریکا کنترل می کند که عربها و ترکها از آن خوشحال نیستند و ما هم آن را درک نمی کنیم.

ولادیمیر وان ویلگنبرگ، خبرنگار و تحلیلگر مسائل خاورمیانه که سخنان بوگدانف با اسپوتنیک را نقل کرده ، به نقل از وی گفته است روسیه تلاش می کند کردهای سوریه جایگاهی در روند سیاسی این کشور داشته باشند.

کد خبرنگار: 40101