انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  09:17

سرویس سوریه

الهام احمد:

دلیل عدم نتیجه بخش بودن مذاکرات ژنو و آستانه عدم حضور نمایندگان واقعی ملت سوریه است

سرویس سوریه - الهام احمد، رئیس اداره اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: دلیل بی نتیجه ماندن مذاکرات های ژنو و آستانه نیز عدم حضور نمایندگان واقعی ملت سوریه در این مذاکرات است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، الهام احمد، رئیس اداره اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به اقداماتی که برای تدوین قانون اساسی سوریه در جریان است عنوان کرده است: قانون اساسی جدید برای سوریه بسیار حیاتی و مهم است. ولی تمام دیدارها و مذاکراتی که در ژنو و آستانه به این منظور صورت گرفته است بی نتیجه مانده است. دلیل بی نتیجه ماندن مذاکرات های ژنو و آستانه نیز عدم حضور نمایندگان واقعی ملت سوریه در این مذاکرات است. کسانی که به نام نمایندگان ملت سوریه در این مذاکرات حضور پیدا می کنند کسانی هستند که در راستای منافع قدرت های خارجی در سوریه حرکت می کنند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: انتظار می رفت در این دور از مذاکرات آستانه کمیته تدوین قانون اساسی جدید سوریه تشکیل شود. ولی این اقدام نیز ناموفق بود. این تحولات یک بار دیگر نشان داده است که هیچ جریانی به غیر از ملت سوریه نمی تواند بحران سوریه را حل کند. ما به عنوان مجلس دموکراتیک سوریه اقدامات برای تدوین قانون اساسی جدید سوریه را با اصرار هر چه تمامتر ادامه می دهیم و در این خصوص در ارتباط با جوامع بین المللی هم هستیم. در نتیجه اقدامات یک ساله ما می توانیم اعلام کنیم که توانایی ارائه پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه را داریم. مجلس دموکراتیک سوریه به قانون اساسی جدید سوریه اهمیت فراوانی قائل است. در پیش نویس قانون اساسی که ارائه خواهد شد ضمیمه کردن دیدگاه های تمام ملت و اعتقادات مختلف در سوریه بسیار مهم است.

 

کد خبرنگار: 30102