انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  12:48

سرویس عراق

واکنش زیباری به ناکامی عبدالمهدی در کسب رای اعتماد برای وزرای باقی‌مانده دولت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یکی از رهبران حزب دمکرات کردستان دلیل ناکامی نخست وزیر عراق در کسب رای اعتماد مجلس نمایندگان برای وزرای باقی مانده کابینه خود را برنامه ریزی نادرست و عدم تحقق توافق سیاسی برشمرد.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، هوشیار زیباری، عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان و وزیر پیشین امور خارجه و دارایی عراق امروز (چهارشنبه) در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نسبت به آن حوادث جلسه روز گذشته مجلس نمایندگان این کشور واکنش نشان داد.

این سیاستمدار کُرد عراقی در این باره نوشت: عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق در کسب رای اعتماد برای هشت وزیر باقی مانده جهت تکمیل کابینه دولت خود ناکام ماند، دلیل آن نیز برنامه ریزی نادرست و عدم تحقق توافق سیاسی مورد نظر پیش از برگزاری جلسه مجلس نمایندگان می باشد.

زیباری همچنین تاکید کرد: شدت قطب بندی سیاسی شیعی، عمق بحران و شکنندگی پشتیبانی سیاسی فراکسیون های پارلمانی از نخست وزیر، در راستای ناکام گذاشتن دولت کنونی و در تضاد با منافع ملت و کشور می باشد.

این عضو شورای رهبری حزب دمکرات کردستان در این باره افزود: آن چه در مجلس نمایندگان روی داد یک پیام نامطمئن و شلیک هشدار به شمار می آید و آن چه در پیش است نیز بزرگ تر خواهد بود.

یادآور می شود که مجلس نمایندگان عراق در جلسه روز گذشته خود در رای اعتماد به وزرای باقی مانده دولت جدید ناکام ماند جایی که این جلسه شاهد هرج و مرج میان نمایندگان به دلیل شک و تردید نسبت به تامین حد نصاب قانونی بود، مسئله ای که باعث شد عبدالمهدی و نامزدهای تصدی هشت وزارتخانه باقی مانده کابینه دولت وی بدون تعیین سرنوشت آنها، ساختمان پارلمان را ترک کنند.