انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  15:54

سرویس کردستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان

هنرمندان کردستانی فاقد بیمه به نمایندگی صندق اعتباری هنر در استان مراجعه کنند

سرویس کردستان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  با بیان اینکه نمایندگی صندوق اعتباری هنر کردستان آمادگی پوشش هنرمندان واجد شرایط را دارد، گفت: هنرمندانی که فاقد بیمه هستند می‌توانند با در داشتن مدارک لازم به نماینده صندوق اعتباری هنر واقع در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مراجعه کنند.

به گزارش کرد پرس،  جلال قلعه‌شاخانی ظهر امروز در کمیته صندوق اعتباری هنر استان  با اشاره به اینکه  در حال حاضر یک‌هزار و 603 نفر از هنرمندان و نویسندگان استان به عضویت صندوق اعتباری هنر درآمده‌اند، گفت:  هنرمندانی که حداقل ٢٠ سال سابقه فعالیت هنری در رشته‌های شعر، ادبیات داستانی، تئاتر، سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی را داشته باشند، از مزایای طرح کمک مستمری بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان  یادآور شد: بر همین اساس پرونده 22 نفر از هنرمندان معمر استان برای برقراری مستمری به صندوق اعتباری هنر ارسال شد که با پیگری‌های انجام شده 19 نفر از این تعداد مشمول دریافت کمک هزینه مستمری از کار افتادگی شدند.

قلعه‌شاخانی با بیان اینکه کار شناسایی هنرمندان مشمول طرح کمک مستمری در سطح استان همچنان ادامه دارد، بیان کرد: عدم قدرت برای تأمین حداقل معاش بنا به کهولت سن، عائله­مندی، بیماری، از کار­افتادگی و نیاز اقتصادی، عدم دریافت مستمری از محل دیگر و دارا بودن 20 سال سابقه هنری از شرایط مشمولان این طرح است.

وی با اشاره به اینکه از تیر ماه امسال سامانه عضویت صندوق بسته شده است،  ادامه داد: 160 پرونده دیگر در صف انتظار برای عضویت در صندوق اعتباری هنر وجود دارد که به محض باز شدن این سامانه، کار ثبت نام و برقراری بیمه هنرمندان مشمول انجام خواهد شد.

وی هر نوع سرمایه‌گذاری فرهنگی را موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و افزود: جایگاه هنرمندان به عنوان بخش اصلی سرمایه اجتماعی کشور عامل پیش برنده‌ای حتی در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان خاطرنشان کرد: در شرایط زمانی مختلف نیز با توجه به ضرورت و مشکلات معیشتی و اجتماعی برای هنرمندان استان، این صندوق به صورت فوق‌العاده اقدام به پرداخت وام حمایتی کرده و همواره آمادگی حمایت مالی از اصحاب فرهنگ و هنر استان را داشته و دارد.

قلعه‌شاخانی تاکید کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با جدیت تمام عضویت اصحاب فرهنگ و هنر را در این صندوق حمایتی دنبال کرده و در راستای کمک به تامین نیازهای معیشتی و رفاهی آنان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.