انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  18:35

سرویس ترکیه

رئیس ارتش روسیه:

از شرق سوریه به ترکیه نفت ارسال می شود

سرویس ترکیه - والری گراسیموف، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه در اظهاراتی عنوان کرده است: سرویس های اطلاعاتی روسیه کاروان های نفتی را که به ترکیه و عراق از شرق سوریه نفت ارسال می کند را شناسایی کرده است

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، والری گراسیموف، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح روسیه در اظهاراتی با اشاره به این که سرویس های اطلاعاتی روسیه کاروان های نفتی را که به ترکیه و عراق از شرق سوریه نفت ارسال می کند را شناسایی کرده است؛ گفت: از مناطق تحت کنترل نیروهای ائتلاف بین المللی در شرق سوریه برای ترکیه و عراق نفت ارسال می شود. سرویس های اطلاعاتی روسیه کاروان های نفتی را که به صورت منظم در حال انتقال نفت به ترکیه و عراق هستند را تثبیت کرده است. درآمد حاصل از فروش نفت در تامین نیازهای مالی نظامیان دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: آمریکا تلاش می کند تا در سوریه مستقل از دمشق یک دولت کردی تاسیس کند. وضعیت در شرق فرات رفته رفته رو به وخامت می رود. در حال حاضر برای تاسیس یک حکومت توسط ساختاری که نام آن را فدراسیون شمال سوریه گذاشته اند تلاش می شود. آمریکا با تدارک سلاح و تجهیزات به کردها نه تنها این جدایی طلبی را دامن می زند بلکه باعث استفاده نیروهای کرد از قوه قهریه در برخورد با قبایل عرب نیز می شود.

گراسیموف در خصوص توافق ادلب میان ترکیه و روسیه نیز با بیان این که نتایج مثبتی از این توافق حاصل شده است گفت: البته تمامی فعالیت ها در چارچوب زمانی که تعیین شده بود عملیاتی نشد ولی چیزی که مهم است این توافق نتایج مثبتی در پی داشته است. بعد از ایجاد منطقه عاری از سلاح در آمار نقض آتش بس توسط گروه های حاضر در ادلب کاهش قابل توجهی به وجود آمده است.

 

کد خبرنگار: 30102