انتشار:  چهارشنبه 14 آذر 1397  ::  20:28

سرویس ترکیه

اعلام آمادگی احمد ترک برای نامزدی در انتخابات شهرداری ها از شهر کردنشین ماردین

سرویس ترکیه – احمد ترک، از سیاستمداران برجسته کرد ترکیه و شهردار کنار گذاشته شدن کلانشهر ماردین در آمادگی خود برای نامزدی در انتخابات شهرداری ها از شهر کردنشین ماردین را اعلام کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Diken، احمد ترک، از سیاستمداران برجسته کرد ترکیه و شهردار کنار گذاشته شدن کلانشهر ماردین در اظهاراتی با اعلام آمادگی خود برای نامزدی در انتخابات شهرداری ها از شهر کردنشین ماردین عنوان کرده است: برای پس گرفتن شهرداری هایمان از قیم ها یک بار دیگر آمادگی خود را برای نامزدی در انتخابات شهرداری ها از حوزه انتخاباتی ماردین اعلام می کنیم.

احمد ترک در پی این اظهارات در ساختمان مرکزی حزب دموکراتیک خلق ها حضور پیدا کرده و درخواست خود را رسما با استقبال سیاستمداران کرد ترکیه تحویل حزب داده است. احمد ترک در سخنان خود در مرکز حزب دموکراتیک خلق ها عنوان کرده است: در یک دورانی که اراده ملت غضب شده است قرار داریم. در حال حاضر نیاز به اتحاد قوای دموکراتیک به شدت احساس می شود.

لازم به ذکر است، در تاریخ 16 نوامبر 2016 احمد ترک، به دستور وزارت کشور ترکیه از مقام شهرداری برکنار شده و به جای وی مصطفی یامان استاندار ماردین به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شده است.

 

کد خبرنگار: 30102