انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  08:53

سرویس ترکیه

وزیر کشور ترکیه:

در 2 سال اخیر 732 تروریست در داخل ترکیه کشته شده اند

سرویس ترکیه - سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: در 2 سال اخیر تنها در داخل ترکیه با عملیات های هوایی و زمینی 732 تروریست کشته شده اند.

به گزارش کردپرس، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در گفتگو با CNN turk در اظهاراتی با اشاره به عملیات های امنیتی حکومت در داخل ترکیه عنوان کرده است: در 2 سال اخیر تنها در داخل ترکیه با عملیات های هوایی و زمینی 732 تروریست کشته شده اند. در این عملیات ها از هواپیماهای بدون سرنشین، بالگرده ها و جنگنده ها نیز استفاده شده است. این برای ما یک امتیاز بسیار مهم است. به استفاده از این امتیاز به همین شکل ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: از کودتای 15 جولای 2016 به بعد 109 هزار حساب شخصی در شبکه های مجازی را تحت تعقیب قرار دادیم. 45 هزار حساب تثبیت شده و نزدیک به 7 هزار تن که این حساب ها را استفاده می کردند دستگیر شده اند. حساب هایی که توسط اعضای جماعت گولن استفاده می شود بسیار به راحتی قابل تشخیص است. 75 درصد از وابسته ها به جماعت گولن در فضای مجازی در بخش پروفایل از عکس آتاتورک استفاده می کنند. 20 درصد هم به ظاهر هوادار PKK هستند. 5 درصد باقی مانده نیز از تصاویر گل و منظره استفاده می کنند. 95 درصد از حساب های شناسایی شده با این که مرد هستند ولی از پروفایل زنانه استفاده می کنند.

 

کد خبرنگار: 30102