انتشار:  پنج‌شنبه 15 آذر 1397  ::  15:20

سرویس اقلیم کردستان

دیدار فراکسیون جنبش تغییر در مجلس عراق با عمار حکیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- فراکسیون جنبش تغییر در مجلس عراق، در خصوص مناصب وزارتی دولت جدید عراق با رئیس هم‌پیمانی اصلاح و بازسازی مجلس، دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش کردپرس، شبکه تلویزیونی KNN وابسته به جنبش تغییر گزارش داد که نمایندگان این حزب در مجلس عراق دیداری را با عمار حکیم رهبر جریان الحکمه الوطنی و رئیس هم‌پیمانی اصلاح و بازسازی، انجام داده اند.

طبق خبر در این دیدار که با حضور یوسف محمد رئیس پیشین پارلمان کردستان و رئیس کنونی فراکسیون جنبش تغییر در مجلس عراق برگزار شده، مناصب وزارتی باقی مانده در دولت عادل عبدالمهدی نخست وزیر جدید عراق و روند تکمیل کابینه جدید مورد بحث و بررسی قرار گرفته است

همچنین روابط میان جنبش تغییر و هم‌پیمانی اصلاح و بازسازی نیز به عنوان یکی دیگر از موضوعات مورد بحث در این دیدار اعلام شده است.

دیدار نمایندگان جنبش تغییر با بزرگترین ائتلاف مجلس عراق در حالی است که شبکه تلویزیونی روداو در گزارشی در خصوص روند تشکیل دولت جدید اقلیم کردستان و مطالبات احزاب اقلیم از مناصب دولتی، از رقابت میان اتحادیه میهنی و جنبش تغییر در تصدی مناصب دولتی خبر داده و جنبش تغییر و اتحادیه میهنی در حال حاضر برای تصدی منصب وزارت دادگستری عراق نیز با یکدیگر رقابت می کنند.