انتشار:  شنبه 15 دی 1397  ::  09:25

سرویس ترکیه

افزایش کشته های درگیری های اخیر ادلب به 97 تن

سرویس سوریه - درگیری هایی که میان گروه تحریرالشام و ارتش آزاد سوریه در ادلب آغاز شده است شدت پیدا کرده و شمار کشته های این درگیری ها در چند روز اخیر به 97 تن رسیده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، درگیری هایی که از چند روز پیش میان گروه تحریرالشام و ارتش آزاد سوریه در ادلب آغاز شده بود، بر اساس اطلاعات به دست آمده شدت پیدا کرده و شمار کشته های این درگیری ها در چند روز اخیر به 97 تن رسیده است.

این درگیری ها سه روز پیش میان گروه تحریر الشام وابسته به القاعده با گروه نورالدین زنکی از گروه های وابسته به جبهه آزادی بخش ملی سوریه که از نیروهای ارتش آزاد سوریه به حساب می آیند رخ داده است. تحریر الشام با بیان این که گروه نورالدین زنکی هفته پیش پنج نیروی وابسته به این گروه را کشته است، از سه جبهه حملاتی را علیه این گروه آغاز کرده که این حملات به درگیری های شدید در ادلب منجر شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده، تحریر الشام در سه روز اخیر کنترل 11 روستا را در اطراف ادلب که در دست ارتش آزاد سوریه بوده است، به دست گرفته است. در این درگیری ها 49 نظامی وابسته به تحریر الشام، 40 نیروی ارتش آزاد سوریه و هشت شهروند عادی از جمله سه کودک کشته شده اند.

 

کد خبرنگار: 30102