انتشار:  یک‌شنبه 16 دی 1397  ::  10:52

سرویس ايلام

کتابچه «چیستی و ماهیت هنر انقلاب اسلامی» توسط حوزه هنری ایلام منتشر شد

سرویس ایلام -  کتابچه «چیستی و ماهیت هنر انقلاب اسلامی» اثر دکتر «داود ضامنی» از سوی حوزه هنری استان ایلام منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، رییس حوزه هنری استان ایلام در مورد این کتاب به خبرنگار کردپرس گفت: این کتاب ماحصل سخنرانی دکتر ضامنی را در فروردین 1396 در همایش مدیران و معلمان فرهنگی و پرورشی استان ایلام ایراد کرده است.

محمدعلی قاسمی توضیح داد: کتابچه ی حاضر متن گفتار نوشت و ویرایش شده ی سخنرانی دکتر داود ضامنی درباره ی ابعاد و شاخص های هنر انقلاب اسلامی از دیدگاه دو شخصیت پایه گذار و راهبر انقلاب، یعنی حضرت امام (ره) و حضرت آیت اله خامنه ای(حفظه الله) است.

وی افزود: بیان موجز دکتر ضامنی در تفسیر و تبیین چیستنی هنر انقلاب اسلامی و هم تراز آن، ایده ی جدیدی که برای چگونگی تحقیق درباره ی هنر انقلاب اسلامی و بازجست دال های این هنر از لابه لای آرا و اندیشه های رهبران انقلاب اسلامی طرح کرده اند موجبی برای پیشنهاد مطالعه ی این کتابچه به مدیران فرهنگی، هنرمندان و نویسندگان متعهد کشورمان است.

رییس حوزه هنری ایلام ضمن تأکید بر لزوم کار بیشتر در مورد هنر و ادبیات انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: انقلاب ها در آیینه ی هنر همواره با جلوه های رنگارنگی نمایان می شوند. انقلاب اسلامی ایران نیز به عنوان انقلابی مبتنی بر دین و در برگیرنده ی نحله ها و نگرش هی متنوع، در قاب هنر تصویر شده است.

قاسمی گفت: اکنون که نزدیک به چهل سال از عمر انقلاب اسلامی می گذرد، دغدغه ی فعالان هنری و سیاست گذاران فرهنگی بیش از هر چیز، تبیین معیارها و شاخص های هنر انقلاب اسلامی است که متاسفانه در سال های اخیر کمتر بدان پرداخته شده است.

به گزارش کردپرس، دکتر داود ضامنی هم اکنون معاون فرهنگی و هنری امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی است.

این کتابچه از سوی حوزه هنری استان ایلام در چهل صفحه و با شمارگان 1100 جلد چاپ و منتشر شده است.