انتشار:  دوشنبه 17 دی 1397  ::  22:42

سرویس کرمانشاه

تا پایان سال جاری اجرا می شود:

سه رویداد بزرگ ورزشی در کرمانشاه

سرویس کرمانشاه - مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در نشست مطبوعاتی در جمع خبرنگاران، ظرفیت های ورزش استان را تشریح کرد و از برگزاری سه رویداد ورزشی تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

پروژه های عمرانی

به گزارش خبرنگار کردپرس، صابر رحیمی در خصوص پروژه های عمرانی استان اظهار کرد: برای تکمیل پروژه نیمه کاره سالن شش هزار نفری ولایت دهکده المپیک 15 میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده و بنابر قول مسئولان، این پروژه برای هفته دولت سال 98 آماده افتتاح و بهره برداری می‌شود.

رحیمی با بیان اینکه یکی از سیاست های دولت عدم اجرای پروژه‌های جدید است تصریح کرد: از سنوات گذشته بیش از 16 پروژه عمرانی برای دهکده المپیک تعریف شده است. در شرایط فعلی نمی‌توانیم احداث پروژه‌های جدیدی در دهکده المپیک داشته باشیم، بنا داریم پروژه های دهکده المپیک کرمانشاه را برای اجرا به بخش خصوصی واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه 50میلیارد تومان اعتبارات عمرانی برای ورزش کرمانشاه در سال‌ جاری جذب شده است گفت: حفظ و نگهداری اماکن ورزشی و افزایش دو برابری سرانه فضاهای ورزشی از برنامه‌های عمرانی ورزش استان است.

رحیمی با اشاره به امکانات ورزشی برای بانوان استان بیان کرد: در حال حاضر یکی از بهترین مجموعه‌های ورزشی اختصاصی بانوان درکشور، مجموعه ورزشی کوثر کرمانشاه است که در کنار سایر سالن‌های ورزشی ویژه بانوان در استان در اختیار بانوان قرار دارد.

ظرفیت های ورزشی استان

بنابه آمار ارائه شده در این نشست، استان کرمانشاه ۴۲۱ هیئت ورزشی فعال دارد که از این مجموع ۴۹ هیئت استانی و ۳۷۳ هیئت شهرستانی هستند.

 بر اساس اعلام هیئت پزشکی ورزشی استان تعداد ورزشکاران سازمان یافته در پایان سال ۹۶ حدود ۷۰ هزار و ۲۷ نفر است که ۶۹ درصد از این افراد را آقایان و ۳۱ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند.

همچنین تعداد مکان های ورزشی دراستان ۳۵۲ مکان ورزشی است که شامل ۲۱۹ مکان شهری و ۱۳۳ مکان روستایی است که به صورت تمام وقت و علاقه‌مندان جامعه ورزشی استان خدمات ارائه می دهند.

برگزاری جام تختی

مدیر ورزش و جوانان کرمانشاه، نشست روسای 53 فدراسیون ورزشی در 17 اسفند سال جاری به میزبانی کرمانشاه و برگزاری مسابقات بین المللی کشتی آزاد جام تختی، مسابقات بین المللی بومی محلی را از اهم رویدادهای ورزشی استان تا پایان سال اشاره کرد و افزود: نشان دادن امنیت حاکم در استان مرزی کرمانشاه، جذب گردشگران، اخذ اعتبارات بیشتر و امتیازات مثبت دیگر از اهداف برگزاری این برنامه ها است.